03. 08. 2016

Ako môže pomôcť digitálna fabrikácia dizajnérom

Čo je to digitálna fabrikácia, aké je jej využitie a či môže byť dizajnérom každý?

Hostia: Michal Maxian, Ján Pernecký, Danica Pišteková
Čas: 13.08. (sobota) / 16:30
Miesto: Urban Market 2016 (Summer Edition) na Grape Festival 2016

Danica Pišteková
Je momentálne doktorandkou na Katedre architektonickej tvorby VŠVU, kde sa zaoberá vzťahom textilu (odevu) a architektúry. Posledných 6 mesiacov strávila v CITA (Centre for Information Technology and Architecture) v Kodani skúmaním a vytváraním textilného priestoru v kontexte súčasných metód digitálneho navrhovania a fabrikácie.

Michal Maxian
Startupista Maxo (alias Michal Maxian) orgnanizuje StartupWeekendy a učí na univerzite startupový kurz. Minulý rok založil startup BatSuite, ktorý pomáha nevidiacim ľuďom cítiť priestor podobným spôsobom ako ho cítia netopiere.

Ján Pernecký
Vedie združenie rese arch, venuje sa architektúre, výskumu, vzdelávaniu, programovaniu, dizajnu a ďalším presahom. Študoval na FA STU, VŠVU, absolvoval pobyty na Die Angewandte, Viedeň a Arkitekturskolan KTH, Stockholm. Expert na kreatívne programovanie. Ako lektor kreatívneho programovania a robotickej fabrikácie pravidelne spolupracuje s univerzitami v SR, ČR, Poľsku, Taliansku, či Rakúsku. Zaoberá sa teóriami digitálnej architektúry (genetické algoritmy, generatívny dizajn, dizajn správaním, augmentovaná realita). Kurátor projektu pre 13. Biennále architektúry v Benátkach s názvom Asking architecture.

Moderuje: Lucia Dubačová