26. 05. 2015

Ako sa to robí? alebo workshopy v OPENDESIGNGALLERY (Galéria pod divadlom – MDPOH)

Sme radi, keď sa pýtate tvorcov, ako vytvárajú svoje produkty. Niekedy je však lepšie si to s nimi vyskúšať a zažiť celý proces na vlastnej koži. Na Urban Markete sa nebude len oddychovať, ale aj rozoberať, dekonštruovať, fotografovať, vymaľovávať a zoznamovať s rôznymi materiálmi. Kto má chuť, nech si určite rezervuje miesto na niektorom z tvorivých workshopov a pripraví sa na úžasné dobrodružstvo v Urban Market / OPENDESIGNGALLERY v Galérii pod divadlom v MDPOH.

Instantne sa zabav
Účastníci workshopu instantnej fotografie budú mať osobnú možnosť kreatívne spracovať tzv. Polaroid fotografiu. Keďže sa Urban Market koná vrámci podujatia DAAD, téma workshopu sa bude niesť v duchu bratislavskej architektúry. Každý z účastníkov workshopu si zvolí digitálnu fotografiu podľa vlastného výberu, ktorú pomocou zariadenia Instant Lab vytlačí na analógovú Polaroid fotografiu. Tú po vyvolaní spracuje rozrezaním na úzke prúžky a ich následným umiestnením na nový podklad.

Rezervovať si miesto na workshope môžete: info@instantshop.sk
Sobota: 14:00 – 16:00, Galéria pod divadlom MDPOH
Nedeľa: 15:00 – 17:00, Galéria pod divadlom MDPOH


Arterapia z Belgicka
Katarína dlho pracuje a žije v Belgicku. Pre návštevníkov pripravila oddychový workshop, v ktorom si budú môcť precvičiť jemnú motoriku a samozrejme oddýchnuť a uvoľniť hlavu. V špeciálnych omaľovánkach pre veľkých a malých budú návštevníci vymaľovávať rôzne obrazce a mandaly.

Vymaľovávať sa budú omaľovánky s motívom rastlín, mačiek či kaleidoskopu (vyše 500 rôznych motívov), ako aj diela britskej ilustrátorky Johanny Basford, ktorá omaľovánky pre dospelých preslávila po celom svete.

Rezervovať si miesto na workshope môžete: katarina.bartovicova@gmail.com
Sobota: 12:00 – 14:00, Galéria pod divadlom MDPOH
Nedeľa: 14:00 – 16:00, Galéria pod divadlom MDPOH


Dekonštruktívny workshop s Bigwoodom
Hoci Andrej Kvaček najčastejšie pracuje s drevom a rád odhaľuje jeho tajomstvá, pre túto edíciu Urban Marketu pripravil dekonštruktívny workshop, na ktorom predstaví svoju druhú vášeň – steampunk.

Prebuďte v sebe dieťa a príďte si k nám „NIEČO“ len tak rozobrať a nahliadnuť do tajomstiev starých hodinových strojčekov. Pre kreatívnejších ponúkame možnosť vyrobiť niečo pekné a odniesť si domov kúsok svojho Steampunku.

Rezervovať si miesto na workshope môžete: andrejkvacek@gmail.com
Sobota: 16:00 – 18:00, Galéria pod divadlom MDPOH
Nedeľa: 13:00 – 15:00, Galéria pod divadlom MDPOH


Vytvor si minimalistický šperk s Monky
Monikina tvorba sa profiluje do keramického šperku, návštevníkov workshopu však naučí pracovať s preglejkou. Tá sa bude počas procesu vytvárania šperku kombinovať s rôznymi farebnými dýhami a farbiť.

Rezervovať si miesto na workshope môžete: monika.brza@gmail.com
Sobota: 14:00 – 16:00, Galéria pod divadlom MDPOH
Nedeľa: 12:00 – 14:00, Galéria pod divadlom MDPOH


Joga pre všetkých!
Joga na Dunaji s Lele na Urban Markete bude pre všetkých, ktorí jogu už cvičia, ešte len chcú cvičiť, počuli o nej pekné veci, prehrali stávku alebo si nedočiahnu na špičky nôh. Nepotrebujete žiadne predošlé skúsenosti, ale určite oceníte pohodlné nohavice. Ak máte akékoľvek zdravotné problémy, cvičte jogu len so súhlasom vášho lekára. Hodina bude prispôsobená najrôznejším úrovniam výdrže, sily a flexibility. Prineste si: pohodlné oblečenie, ideálne aj vlastnú jogamatku (nejaké máme, ale bude ich obmedzený počet).

Cena: Tentokrát úplne bez vstupného!
Sobota a nedeľa: 15:00 – 16:00, na ulici Laurinská 19
Miesto: Laurinská ulica. V prípade nepriaznivého počasia sledujte náš facebook ohľadne zmeny termínu.