02. 08. 2017

Ako vznikajú slovenské videoklipy?

Anna Smoroňová sa ako kameramanka podieľa na komerčných projektoch, stojí však aj za dokumentárnou sériou o slovenskej architektúre „IKONY“ a tiež za niektorými slovenskými klipmi. Spolu so študentom filmovej réžie na FTF VŠMU, Gregorom Valentovičom, vytvorili hudobné klipy pre kapely Billy Barman, Tolstoys, či Talkshow. V závere rozhovoru zahrá kapela Talkshow skladbu „Bones“, pre ktorú tandem Smoroňová x Valentovič vytvorili špecifické video. Rozhovor bude spojený s premietaním klipov.

Making Of: Sekcia slovenských videoklipov
Hostia: Anna Smoroňová, Gregor Valentovič, Talkshow
Moderátor: Elégia Štrbová (LocalArts)
Čas: 12.08. (sobota) / 18:30
Miesto: Urban Market 2017 (Summer Edition) na Grape Festival 2017

Anna Smoroňová
Gregor Valentovič
Talkshow

Elégia Štrbová > LocalArts
Elégia Štrbová sa v minulosti pohybovala v rôznych kultúrnych odvetviach na Slovensku a v spolupráci s vju.sk sa rozhodla mapovať ich formou pravidelných video-reportov. Momentálne zabezpečuje mediálnu propagáciu pre komerčných interpretov a venuje sa rôznorodým projektom z oblasti kultúry.

LocalArts prináša divákom aktuálny pohľad na dianie v lokálnej kultúre. Spolu s internetovým portálom vju.sk vznikla séria reportov mapujúca kultúrne aktivity na Slovensku, sprevádzaná rozhovormi s organizátormi, či samotnými autormi. Spolupráca LocalArts a Čerstvého Ovocia prináša na Urban Stage rozhovory a akustické koncerty nie len s kapelami, ktoré na Grape vystúpia. Porozprávame sa aj o hudobnej produkcii a výrobe videoklipov a niektoré si aj premietneme.