Annamarie Velič: Môže kefka z plastu pomôcť Slovensku triediť odpad?
Curaprox kefky sú obľúbeným artiklom na Slovenskom trhu so zubnou hygienou, avšak ešte donedávna mali jeden problém. Všetky skončili na skládke alebo v spaľovni odpadu. Toto sa v Curadene rozhodli zmeniť a dať použitým kefkám druhý život. Nechceli však vytvoriť niečo, čo sa znova stane odpadom a keďže Európske štatistiky nás Slovákov kladú na takmer poslednú priečku v recyklácii odpadu, rozhodli sa prispieť svojou troškou. Kefky menia na krásne koše na triedený odpad a v rámci projektu Eko Alarm ich chcú darovať do tried slovenských škôl spolu s osvetou od profesionálov.
CURAPROX Goes Green alebo môže kefka z plastu pomôcť Slovensku triediť odpad?
09.12.2017 / 15:00
Mlynica – moderný industriálny priestor znovuobjavenej bratislavskej budovy, Turbínova, Bratislava-Nové Mesto – www.mlynica.com
Prijmite pozvanie na diskusiu o tom, ako môžete aj vy prispieť k tomu, aby sa na našich školách a všade okolo vás konečne triedil odpad, ale aj o plánoch Curadenu mať kancel bez koša (bez odpadu) a tiež zmeniť dizajn kefky na kompostovateľnú.
Diskutovať bude:
Ing. Annamarie Velič / Konzultant pre oblasť udržateľného rozvoja
Moderovať bude:
Nikola Luzárová / Urban Market
Diskusia je súčasťou sprievodného programu podujatia Urban Market 2017 (Winter Edition).
Ing. Annamarie Velič / Konzultant pre oblasť udržateľného rozvoja
Annamarie vyštudovala technológiu vody na bratislavskej STU a neskôr sa presunula do Spojených štátov, kde so svojim štúdiom pokračovala na Wayne State University. V Amerike najskôr pracovala ako konzultantka a neskôr ju to znova zavialo do Európy, a v posledných rokoch aj na rodné Slovensko. Venuje sa projektom Corporate Social Responsiblity (CSR) – alebo Spoločenskej zodpovednosti firiem, ktoré pôsobia na Slovensku. CSR inými slovami znamená rozšírenie zodpovednosti firmy od svojich výrobkov na celú spoločnosť vrátane ľudí a životného prostredia. V poslednom období je viditeľná najmä pre svoju spoluprácu so slovenskou dcérou švajčiarskej značky Curaprox, kde spolu zavádzajú množstvo zaujímavých ekologických konceptov a projektov. Pracuje na projekte Ekovír (Ekovir.sk), ktorého cieľom je zapojiť čo najviac firiem a organizácií do víru ekologizácie spoločnosti. Venuje sa tiež projektu Eko Alarm (Ekoalarm.sk), čo je filantropický projekt Curaprox spolu s partnermi Živica, Ekopolis, INCIEN a Priatelia zeme SPZ, na pomoc školám v triedení a minimalizácii odpadov. Pracuje tiež s ďalšími firmami ako napr. IKEA Industry na napĺňaní interných cieľov udržateľného rozvoja.
Partnerom diskusie je Curaprox Slovensko.
Viac o Ekovíre: https://ekovir.sk/