28. 11. 2014

Billy Barman

Tak trochu rock’n’roll, tak trochu pop, inteligentné texty a melódie, ktoré sa vám dostanú pod kožu a charizmatické živé vystúpenia, na ktoré sa nezabúda. Billy Barman budú headlinermi Urban Market Saturday Night!

Kapela v zložení Juraj Podmanický, Jozef Vrábel, Juraj Labaj, Teo Heriban a Kubo Tvrdík je jedným z najvýraznejších zoskupení na slovenskej hudobnej scéne. Už ich prvý singel Introvert s charakteristickým vokálom, ktorý sa vám zaryje do hlavy a neopustí ju celý deň, si pred piatimi rokmi získal srdcia mnohých fanúšikov a bol zaradený do rotácie Rádia_FM. Rok na to už Billy Barman vydali svoj prvý album, Noční jazdci, po ktorom nasledovalo na jeseň 2011 spoločné turné s Tata Boys a Parou. Práve počas neho predstavili fanúšikom prvú skladbu z pripravovaného albumu Modrý jazyk s názvom Strmá voda. Skladba si získala značnú pozornosť, keďže šlo po odľahčených textoch a melódiách o počin s melancholickou, až pochmúrnou atmosférou a vážnejšie ladeným textom. Nový album sa dočkal vydania na jeseň minulého roku a na jar nasledovalo turné back to the clubs. Kapela sa tento rok nevyhla ani letným festivalom, mnohí určite spomínajú na ich skvelý koncert na tohtoročnej Pohode, ktorému ani brutálna prietrž mračien neubrala na kráse (skôr naopak:).

Najaktuálnejšou novinkou je videoklip k piesni Kolotoč, ktorý mal premiéru 20. novembra. O réžiu sa postaral Braňo Vincze za podpory projektu #podlaseba.

WEB / Facebook / Youtube