26. 11. 2014

Biomat

Turntablista. Producent. Člen BWO crew, ktorá organizovala rovnomenné akcie v bratislavskom SubClube. Vinyl v tvare pohľadnice. Montáž. Biomat.

Biomat sa hrá s gramofónmi už vyše osem rokov. Člen BWO crew, ktorá organizovala dnes už legendárne parties v bratislavskom Subclube, mal dlhé roky v obľube najme UK sound. Dnes už v jeho setoch nájdete všeličo, hip-hop nevinímajúc.

Album Biotrick z roku 2011 vzišiel zo spoločnej práce Biomata a 3CK-a a bolo to po prvý raz, kedy Biomat na nahrávke predstavil gramofón ako plnohodnotný nástroj. Dva roky na to nasledoval už Biomatov sólový album s názvom Montáž, pri ktorom 3CK spolupracoval na jednom z jedenástich trackov. Tie vznikali len za použitia loop station BOSS RC-50, gramofónu, mixpultu a Biomatových šikovných rúk napojených na kreatívnu myseľ. Albumu sa dostalo ako digitálneho, tak aj vinylového vydania, a nie hociakého. Špeciálna edícia vinylov obsahovala jednu skladbu, Závan mŕtvych hračiek, a platňa mala tvar A6 pohľadnice. (Áno, bola hratelná, áno, tomuto sa naozaj hovorí frajerina!) Najnovšie môžete Biomata počuť na EP T.O.F. od Petijee-ho, kde sa podieľal na skladbe Cink.

Biomat na Urban Market Friday Night w/ajlávmjuzik vyzve do súboja ďalšieho skvelého turntablistu, Insa.

SOUNDCLOUD

Biomat – Montáž