18. 11. 2015

CLUBOVKA: Samuel Drira (kreatívny riaditeľ módnej značky NEHERA)

Prezentácia a diskusia s francúzskym módnym dizajnérom. O svojej práci aj vášni porozpráva Samuel Drira, ktorý aktuálne pôsobí ako kreatívny riaditeľ znovuzrodenej módnej značky NEHERA.

Predtým, ako sa Samuel Drira stal kreatívnym riaditeľom NEHERY, pracoval ako stylista a kreatívny konzultant vo svetových ateliéroch Hermès, The Row, Damir Doma a Christophe Lemaire. Jeho bohaté skúsenosti zo sveta módy pramenia aj z pôsobenia v Encens Magazine, ktorý spoluzakladal a dodnes je jeho módnym riaditeľom.

Československá značka NEHERA sa v 30. rokoch stala lídrom módneho priemyslu vďaka svojmu prelomovému konceptu firmy s vertikálnou integráciou celého logistického procesu. Značka mala viac ako 130 obchodov v Európe, Afrike a USA. Aktuálne značku NEHERA revitalizuje tvorivý tím na čele so Samuelom, ktorý je kreatívnym riaditeľom aj hlavným dizajnérom. Produkuje luxusnú módu, z ktorej cítiť umenie klasického krajčírstva.

NEHERA sa zameriava na odevy, ktoré kombinujú experimentálne strihy s nadčasovým prevedením. Samuelov rukopis je minimalistický, zameraný na vytváranie jedinečnej siluety za použitia látok najvyššej kvality a s vysokým dôrazom na detail. Tichý luxus pre sebavedomú a výnimočnú ženu.

www.nehera.com

O Clubovke
Zmyslom Clubovky je predstaviť výrazných tvorcov súčasnej svetovej architektúry a dizajnu – ľudí, ktorí žijú svoj bohatý život v absolútnej a permanentnej tvorivej búrke, túžbe a vášni. Clubovka je pôda oslobodená od „izmov“, od odbornej kritiky. Je predovšetkým o človeku, o jeho práci, snoch, názore, motivácii. Je o tom, čo na prvý pohľad nevidieť – jeho myšlienke.

11.12. / 18:00 / Kino Film Europe