24. 11. 2017

CURAPROX ozelenieva. Vzdelávajú školy v separovaní a v kancelárií produkujú len minimum odpadu.

Zdravie pre nás v CURAPROX Slovensko už dávno neznamená iba zdravé ústa či zdravé telo. Záleží nám aj na zdravom životnom prostredí a chceme urobiť CURAPROX zelenšou značkou. Naše snahy zastrešuje projekt Ekovír skladajúci sa z viacerých podprojektov.

Cieľom projektu Kolokefka je recyklovať použité kefky na koše, ktoré darujeme školám. Kde však Kolokefka končí, ďalší projekt začína. Vieme totiž, že len samotné koše bez správnej osvety a vzdelania nezaručia, že sa školy budú venovať triedeniu odpadu správne a s nadšením. CURAPROX Slovensko sa preto spojil so Živicou, Priateľmi Zeme – SPZ, Inštitútom cirkulárnej ekonomiky a nadáciou Ekopolis do projektu Eko Alarm.

Všetky slovenské školy a škôlky dostali šancu prihlásiť sa do našej grantovej výzvy, pričom pre pilotný ročník sme z prihlásených škôl vybrali 200. Tie okrem samotných košov na triedenie odpadu dostanú aj pravidelný servis – lektorovanie, mentorovanie, vzdelávacie materiály – a finančnú podporu na realizáciu svojich aktivít v téme.

Človek strávi v zamestnaní takmer tretinu života. Preto sme prišli aj s projektom minimalizovania tvorby odpadu v práci – Kancel bez koša. Veríme, že sa do tejto iniciatívy postupne zapojí čo najviac firiem a organizácií. U nás sme už šetrenie s odpadom rozbehli naplno. Rovno sa teda vieme podeliť o super tipy či pomôcky, s ktorými je zníženie tvorby odpadu v práci nielen jednoduchšie, ale môže dokonca aj baviť. Odporučte projekt aj vo vašej firme.

Obísť nemôžeme ani samotné produkty. Projekt CURAPROX Goes Green je o snahe zmeniť dizajn kefky tak, aby sa z nej ani z jej obalov netvoril odpad končiaci na skládke či v spaľovni. Chceme teda kefky vyrobené v čo najväčšej miere z obnoviteľných zdrojov.

A ozaj, nezabudnite na Urban Market doniesť vaše použité kefky CURAPROX – priamo na mieste ich spolu s Umelohmotné zrecyklujeme. Viac o projekte Ekovír sa dozviete na www.ekovir.sk