13. 06. 2019

Ďakujem za nádhernú oslavu!

Desiaty ročník jarného Urban Marketu je úspešne za nami a my srdečne ďakujeme všetkým, ktorí nám spravili toto výročie ešte krajším! Tento rok ale oslava nekončí.

Desiaty ročník Urban Marketu sme otvorili jarnou edíciou na našej, už tak trochu domácej Fakulte architektúry STU a Námestí slobody. Ešte aj počasie sa umúdrilo a po ochladení nás v piatok privítalo slnko a príjemné teploty, ktoré priali potulkám medzi predajcami v škole, ako aj chvílam stráveným pri sprievodnom programe na námestí.

Veľmi pekne ďakujeme novému vedeniu Fakulty architektúry, že sme dostali dôveru a príležitosť organizovať jarný Urban Market opäť práve tu. Rovnako ďakujeme aj všetkým študentom, pedagógom a zamestnancom školy za ústretovosť a spoluprácu. Naše ďakujem si zaslúžia aj všetci brigádnici, dobrovoľníci a partneri, ktorí nam pomáhajú urobiť Urban Market krajším a bez ktorých by sa žiadna edícia nezaobišla. Nesmieme opomenúť ani dlhoročnú spoluprácu s festivalom Dni architektúry a dizajnu, ktorý tento rok spolu s nami oslávil svoju prvú dekádu. Ďakujeme ľuďom zo združenia Archtung. No a na záver už len dve veľké srdečné ďakujeme. Jedno všetkým dizajnérom a značkám, všetkým našim vystavovateľom, ktorí tvoria obsah Urban Marketu a to druhé ďakujme posielame všetkým návštevníkom, ktorí prišli podporiť lokálnu tvorbu. Sme radi, že sme tento oslavný ročník otvorili v dobrej atmosfére a už teraz sa tešíme na ďalšiu oslavnú edíciu, ktorá nás tento rok čaká – v lete na festivale Grape, ktorý taktiež slávi desať rokov svojej existencie.


Fotografie z akcie od WELIN, Daniely Benkovej a Michala Babinčáka nájdete v galériách na Facebooku alebo na našom webe. Ak ste si na markete nestihli vziať svoj výtlačok nášho magazínu, čítať môžete aj online: ČASOPIS. Nájdete v ňom rozhovory s Jurajom Petákom, ktorý na Urban Markete krstil prvé EP svojho nového hudobného projektu Lannne, s Bašou Števulovou, ktorá sa k nám po prvýkrát prišla ukázať so svojou značkou Diobo, ale aj stálicou Petrou Gherbetz, ktorej značku City Folklore návśtevníkom Urban Marketu netreba dvakrát predstavovať. O svojej kariére architekta a aktivitách združenia Archtung, ktoré je na Fakulte architektúry STU aktívne už nejaký ten rok porozprával Andrej Olah a vznik a víziu pracovného oblečenia (nielen) pre gastro segment Macek Lab opísal zakladateľ značky Marcel Truchly. Nájdete v ňom aj celkom dojímavý text od zakladateľa Urban Marketu Martina Brixa o jeho počiatkoch, vývine až po desiate narodeniny. Príjemné čítanie!


V spolupráci s: Fakulta architektúry STU a DAAD
Umeleckú časť projektu finančne podporil: Fond na podporu umenia
Partneri: Bratislava – hlavné mesto SR | Excelent | Jameson Irish Whiskey | Fedrigoni Slovensko
Mediálni partneri: Bigmedia.sk | Denník N | .týždeň | Radio_FM | Bratislavské noviny | REFRESHER | CITYLIFE.SK | Zoznam.sk
Predpredaj: PREDPREDAJ.SK

Nad formátom Urban Marekt v roku 2019 prebral záštitu pán primátor Matúš Vallo má rád Bratislavu.