15. 12. 2015

Ďakujeme! Urban Market 2015 (Winter Edition)

Zimná edícia Urban Marketu 2015 je za nami. Tri krásne dni v Pisztoryho paláci ponúkli množstvo zážitkov a príležitostí, ako potešiť seba či svojich blízkych originálnymi darčekmi. Nemenej nezabudnuteľné boli aj tri párty, ktoré sa od štvrtku do soboty udiali v NuSpirit Clube a Klube Dole. Tak ako, už ste dobehli spánkový deficit?

Urban Market tento rok objavoval historické budovy v centre Bratislavy. Po jarnej edícii v úžasnej budove na Laurinskej bolo hľadanie priestoru pre zimnú edíciu ešte väčšou výzvou. Nakoniec sme sa rozhodli pre jedinečný Pisztoryho palác na Štefánikovej ulici a pustili sa do nového dobrodružstva. I keď všetko nešlo presne podľa našich predstáv a bohužiaľ sme nakoniec nemohli využiť nádvorie paláca, ktoré sa pôvodne malo premeniť na gastro zónu s atmosférou vianočných trhov, množstvo pozitívnych reakcií nás opäť nabilo dobrou energiou.

Počas troch dní ste v Pisztoryho paláci mohli potešiť seba či svojich blízkych krásnymi kúskami od vyše šesťdesiatich dizajnérov a značiek. Po vstupe do budovy vás vítalo schodisko, ktorému sviatočnú náladu dodali svetielka od Grape festivalu (ďakujeme!). Nechýbala ani chillout zóna s vianočným stromčekom, pri ktorom ste si mohli vychutnať studené aj horúce drinky od Herbert sirupov alebo varený cider Kingswood.

Sprievodný program prebiehal v Kine Film Europe, kde ste sme si oddýchli pri filmoch aj diskusiách o móde, subkultúrach a hudbe. Obývačke v suteréne velila vôňa koláčov a kávy, ako aj tvorivá energia pri vyrábaní krásnych drobností počas workshopov. Ľavé krídlo paláca každý deň ukázalo jednu divadelnú hru pre malých aj veľkých.

Kto mal výdrž, mohol sa s nami hneď trikrát zabaviť na nočných parties. Po štvrtkovej zahrievačke v Klube Dole s ajlavmjuzik a svetovou hviezdou, Brenkom Sinatrom, sme absolvovali dve úžasné žúrky v NuSpirit Clube. DJský piatok otvorili tanečným setom Paradiso Rhythm & Mitewort, bavil nás FLVCRVM aj znovuzrodené duo margita & besná s vizualizáciami od Noisvizion. Podzemie zatiaľ ovládla ženská úderka, legendárna IM Cyber, Kevi Anavi a duo slu:t. Po intenzívnom piatku nás čakala ešte silnejšia sobota, ktorú otvorili naozaj vydareným koncertom Bad Karma Boy. Po nich prišla hip-hopová nálož od Hustle&Fitness showcase, tancovačka s Assquakes a celé to zaobalil Vjing od Sicknico. BSMNT zatiaľ bavili vili:am, Bobsan a Yanko Král. Klub praskal vo švíkoch a atmosféra bola úžasná. Veríme, že ste si posledný tohtoročný Urban Market užili tak, ako my. Teraz už vám môžeme len popriať krásne sviatky a tešíme sa na vás opäť v roku 2016!

Fotky nájdete na našom Facebooku ako aj v Galérii.

Video credits:
Réžia / Strih / Kamera: Patrik Gubiš
Koncept / Produkcia: Zuzana Fajta
Grafický dizajn: Ivana Palečková
Hudba: Modré Hory – Urbanlúzer