15. 06. 2016

Ďakujeme! Urban Market 2016 (Spring Edition)

27. – 29. mája sme sa po prvýkrát stretli na jarnom Urban Markete na Fakulte architektúry STU. Veľkorysé priestory s piatimi podlažiami a vonkajší stage sa spolu s vydareným počasím postarali o krásnu atmosféru. V piatok aj sobotu v noci sme sa zašli schladiť na afterparties do Nu Spirit Clubu a máme odtiaľ riadne vytancované spomienky. Čo pekné ste si z Urban Marketu odniesli vy?

Jarný Urban Market objavil opäť ďalší z priestorov Bratislavy. Veľká vďaka patrí vedeniu Fakulty architektúry STU, ktorá nás v posledný májový víkend prichýlila. Veľkorysé priestory, päť podlaží a kreatívna atmosféra budovy, v ktorej dospieva mnoho mladých talentov, dokonale sadli k Urban Marketu a jeho téme PROCES. Rovnako ďakujeme aj združeniu Archtung, ktoré tu organizuje Noc architektúry a v mnohom nám dobre poradili. Ich komentované prehliadky budovy naozaj stáli za to! Nesmieme opomenúť ani výbornú spoluprácu s DAAD, teda Dní architektúry a dizajnu, ktorých sme už piatim rokom súčasťou. Veľmi si všetky spolupráce a našich partnerov vážime.

Jarného Urban Marketu sa tentokrát zúčastnilo viac ako 120 značiek z oblasti módy, dizajnu, šperku, doplnkov, ale aj gastra a nápojov. Novinkou bola komentovaná prehliadka o zúčastnených značkách, ktorá zabrala úctyhodné tri hodiny! Až sa Nikole vráti hlas, určite si to rada zopakuje aj v zime.

Proces tvorby ste si mohli vyskúšať na workshopoch, alebo stráviť voľné chvíle prezeraním niektorej z architektonicky ladených výstav. Svoje diplomové projekty prezentovali absolventi aktuálneho ročníka 2015/2016, mnohých oslovila aj výstava S, M, L, XL, ktorá bola venovaná „Biblii architektúry“ rovnakého názvu. Nám sa asi najviac páčilo na múriku pred vstupom do fakulty, kde sa nachádzala gastro zóna a hudobný stage. Skvelú šou tu predviedli českí Tolstoys, králi cover verzií Prešporskí Junáci, ale aj nezabudnuteľne extravagantní Tammy & The Youniverse.

Piatok aj sobotu sme po celodenných horúčavách ukončili v príjemnom chládku Nu Spirit Clubu. BSMNT praskal vo švíkoch počas oboch nocí, kedy sa za DJ deskom vystriedalo spolu až deväť Djov. O nič menej zaujímavé to bolo na hlavnom stagei, ktorý pohostil aj koncertné kapely Max Bazowski, Queer Jane, Bulp a Purist. Sekundovali im live acty a djské sety v podaní Fallgrapp, Talkshow, Walter Schnitzelson, Jimmy Pé a Inkwall.

Fakulta architektúry sa ukázala ako úžasný priestor, ktorý veľmi radi navštívime opäť. Ďakujeme za návštevu a dovidenia v lete na Grape festivale na Urban Market (Summer Edition)!

Urban Market 2016 (Spring Edition) from Urban Market on Vimeo.

Fotky nájdete na našom Facebooku od Michala Babinčáka – Michal Babincak Photography (piatok / sobota / nedeľa / Urban Market Friday Night / Urban Market Saturday Night), od Kai Mittákovej – Mood (Urban Market 2016 (Spring Edition) / Urban Market Friday Night / Urban Marekt Saturday Night) a od Wlin Nagyovej – W E L I N (Urban Market 2016 (Spring Edition)) ako aj v Galérii.


Ďakujem.

V spolupráci s: DAAD | Dni architektúry a dizajnu, Fakulta architektúry STU

Partneri podujatia: Fond na podporu umeniaBratislava – Magistrát hlavného mesta SR, Excelent,Kingswood, Jameson Irish Whiskey, Antalis, Archtung, BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Nu Spirit Club, Tlačiareň Bardejov
Mediálni partneri: Bratislavské noviny, CITYLIFE.SK, Hudba.sk, in.ba, Radio_FM, PREDPREDAJ.SK
Ďakujeme aj: CLUBOVKA, Slovenské centrum dizajnu, ZOOT

Myšlienku DAAD podporila: Nadácia Tatra banka