22. 12. 2016

Ďakujeme Urban Market 2016 (Winter Edition)!

Tak je to opäť za nami! Vianoce už sú za dverami a veríme, že aj vy alebo vaši blízky si nájdete pod stromčekom niečo pekné zo zimného Urban Marketu. 9. až 11. decembra sme sa opäť stretli na Fakulte architektúry STU a bol to naozaj čarovný víkend!

Päť podlaží Fakulty architektúry zaplnila stovka predajcov, foajé žilo živými koncertami a Námestím slobody sa niesla vôňa chutných jedál. Na zimný Urban Market vás prišlo opäť požehnane a snáď nikdy za celú históriu nám vypredanie všetkých zásob nehlásilo toľko predajcov, ako teraz. Ďakujeme v mene našom aj ich a tešíme sa na radostné fotky spod vianočných stromčekov pri rozbaľovaní darčekov! Najmä, ak budú balené v tom našom „urbaňáckom“ papieri, ktorí ste tento rok všetok rozobrali už v nedeľu ráno.

Urban Market však ani tento rok nebol len o nakupovaní. Bavili ste sa na workshopoch, aj komentovaných prehliadkach, nechýbali opäť aj koncerty, ktoré rozozvučili foajé budovy, aj priestorové inštalácie a prednášky. Asi najväčšiu pozornosť zo sprievodného priestoru si vyslúžil tajný TBA stage na streche, na ktorom sa v sobotu podvečer predviedli Pjoni, Pkrek a Núku.

Piatkové aj sobotný noci sme, ako inak, opäť pretancovali v Nu Spirit Clube za spoločnosti Veca so Škrupom, Buy Her Sugar, Elections in the Deaftown či Purist Djs a ďalších. Teraz už však prichádza čas pokoja a veríme, že si ho užijete aj za spoločnosti nášho tohtoročného Urban Market časopisu. Kto si nestihol vziať svoju kópiu priamo na markete, čítať môžete aj online tu: ČASOPIS.

Ešte raz ďakujeme a majte krásne sviatky, vidíme sa opäť v 2017!

Video credits:
Kamera: Patrik Gubiš
Strih: Jakub Šteinecker
Hudba: Vec – Celý bez seba + FVLCRVM a Šimon Švidraň

Fotografie z prvého dňa tohtoročného zimného Urban Marketu od Daniely Benkovej a Michala Babinčáka nájdete tu: Urban Market ’16 (Winter Edition) – piatok, z večernej párty na tomto linku: Urban Market ’16 Friday Night, zo soboty v týchto dvoch albumoch: Urban Market ’16 Winter – sobota vol.1Urban Market ’16 Winter Editon – sobota vol.2 a nakoniec od tejto dvojice ešte report zo sobotnej afterpárty: Urban Market ’16 Saturday Night. A ešte dva samostatné albumy od W E L I N – Urban Market ’16 (Winter Edition) by W E L I N a od Kai Mittákovej (Mood) – Urban Market ’16 (Winter Edition) by Mood. Takisto na našom webe v našej Galérii.


Organizuje: Čerstvé Ovocie, n.o.
V spolupráci s: Fakulta architektúry STU

S finančnou podporou: Nadácia ZSE, Nadačný fond PwC, Nadácia Pontis, Ars Bratislavensis
Partneri podujatia: Excelent, Kingswood, Jameson Ambassador Slovensko, Nu Spirit Club, Tlačiareň Bardejov, Printy
Mediálni partneri: Bigmedia.sk, BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Bratislava – Magistrát hlavného mesta SR, CITYLIFE.SK, Denník N, Hudba.sk, in.ba, Radio_FM, REFRESHER
Predpredaj permanentiek: PREDPREDAJ.SK