13. 06. 2017

ĎAKUJEME! Urban Market 2017 (Spring Edition)

V prvý júnový víkend sme spoločne zahájili už ôsmy ročník Urban Marketu! Ďakujeme všetkým za účasť, nám bolo skutočne príjemne. Vo vzduchu už bolo cítiť leto a veríme, že ste si víkend na Fakulte architektúry poriadne užili aj vy!

Jarný Urban Market sa tento rok konal 2. – 4. júna. Okrem otvorenia ôsmeho ročníka Urban Marketu sme tiež mali ročné výročie na Fakulte architektúry STU, kde sme sa už príjemne zabývali. Veríme, že priestor ste si obľúbili aj vy, o čom svedčí aj fakt, že vás prišlo o tisícku viac ako minulý rok. Prezentujúcich sa značiek a dizajnérov bolo vyše sto, z toho hneď 44 noviniek, ktoré ste na štyroch poschodiach fakulty mohli spoznávať po prvýkrát.

V spolupráci s Dňami architektúry a dizajnu sme opäť spoznávali aj architektonické a urbanistické štúdiá. CLUBOVKA s talentovanou dizajnérkou Petrou Langerovou zaujala naozaj úctyhodné množstvo z vás. Až sme sa báli, že v piatok ani nezatvoríme. Opäť sme zopakovali aj novinku z tejto zimy, pop-up stage na streche Fakulty. Tento raz tu zahrali producent Duhan so saxofonistom GRNOM a elektronické duo Bulp a musíme povedať, že pohľad na slnkom zaliatu Bratislavu bol rovnako čarovný, ako zimný západ slnka. Námestie za fakultou žilo slnkom, hudbou a jedlom. Zahrali nám Petijee s kapelou Space Cats a Genius Locci. Pre Urban Market si audio-vizuálnu performance nacvičili Sexi Svetla spolu s Emilom z dvojice Emonoizboyz. Zahrali DJi pôsobiaci pod hlavičkou vydavateľstva ajlavmjuzik a mnohí ďalší.

Opäť sme vydali náš sprievodný časopis. Kto si nestihol vziať svoju kópiu priamo na markete, čítať môžete aj online tu: URBAN MARKET ČASOPIS.

Nezabúdame ani na afterparties, najmä na tej piatkovej v Nu Spirit Clube ste vytvorili až neskutočnú atmosféru. Tancovačka do šiestej rána sa nevidí vždy. Príjemná bola aj retro-sobota v Luna bare s Billy Barman, pekne sme si zaspomínali na staré časy.

Ďakujeme DAAD-čku (Dňom architektúry a dizajnu) a Fakulte architektúry STU, že boli opäť našimi najdôležitejšími partnermi a spoluorganizátormi. Ďakujeme aj jednotlivcom, ktorí nám pomohli urobiť jarnú edíciu lepšou, než minulý rok. Ďakujeme partnerom, ktorí nášmu projektu veria a svojimi možnosťami nám pomáhajú. Ďakujeme aj mediálnym partnerom, ktorí šíria myšlienku toho, že chceme, aby dobré a lokálne veci boli videné. A nakoniec ďakujeme dvom skupinám. Jednou sú naši lokálni vystavovatelia, predajcovia, značky a dizajnéri, o ktorých je Urban Market a tou druhou skupinou sú naši návštevníci, ktorí podporujú lokálnu tvorbu a pre ktorých to hlavne robíme. Veľká vďaka za vašu priazeň!

Jarnému Urban Marketu už teda mávame dovidenia a hrnieme sa naproti letným dobrodružstvám! Popritom ale už teraz pripravujeme letný market, ktorý sa ako vždy uskutoční v auguste na festivale Grape v Piešťanoch. Ešte predtým si ale strihneme aj taký menší marketík na Bikes in Town v Starej tržnici, príďte nás pozrieť, najmä ak máte radi aj krásne motorky.

Vidíme sa!

Video credits:
Kamera a Strih – Jakub Šteinecker

Hudba:
NVMERI – Art of the Trial
NVMERI – 48.821,17.234


Fotografie od WELIN nájdete v našej galérii a pre viac foto od Michala Babinčáka sledujte aj naše Facebookové galérie:

Urban Market / PIATOK
Urban Market Friday Night
Urban Market / SOBOTA
Urban Market / ROOFTOP STAGE
Urban Market Saturday Night
Urban Market / NEDEĽA


Organizuje: Čerstvé Ovocie, n.o.
V spolupráci s: DAAD / Dni Architektúry a Dizajnu, Fakulta Architektúry STU

Umeleckú časť projektu finančne podporuje: Fond na podporu umenia
Finanční partneri: Excelent, Kingswood, Ars Bratislavensis
Partneri: Bratislava – Magistrát hlavného mesta SR, Clubovka, Španielske veľvyslanectvo, Jameson Irish Whiskey
Mediálni partneri: Rengl, Denník N, CITYLIFE.SK, Hudba.sk, in.ba, Radio_FM, Bratislavské noviny, PREDPREDAJ.SK