23. 11. 2017

Demovnica_FM s kapelami No Brake, Queer Jane, Prie100R a Stereofox

Demovnice_FM je webový rebríček slovenských interpretov, ktorí chcú byť objavení na Rádiu_FM. A nie len to. Demovnica_FM je aj program v Radiu_FM, ktorý sa vysiela každú nedeľu o 18:00. Tí najúspešnejší interpreti sa vám predstavia aj naživo.

Pozývame vás na ich koncerty v rámci sprievodného programu Urban Market 2017 (Winter Edition). Svoje melodické skladby pripomínajúce 60. roky zahrajú Queer Jane, predstaví sa východoslovenská indie-rocková kapela No Brake, či elektronické-gitarové duo s nádychm psychadélie Stereofox a Prie100r so svojim špecifickým a žánrovo ťažko zaraditeľným fusionom.

KONCERTY: Demovnica_FM s No Brake, Queer Jane, Prie100R, Stereofox
09. – 10.12.2017
Mlynica – moderný industriálny priestor znovuobjavenej bratislavskej budovy, Turbínova, Bratislava-Nové Mesto

09. December | sobota
17:00 | No Brake
18:00 | Queer Jane

10. December | nedeľa
16:00 | PRIE100R
17:00 | Stereofox


Queer Jane

Chytľavé melodické piesne, ktoré vám pripomenú 60. roky. Charakteristický zvuk tria z Kvetoslavova tvoria gitara, basgitara, spev, ústna harmonika a príjemne zafarbený hlas speváka a autora piesní Vlada Nosáľa. Queer Jane zahrajú piesne z debutového albumu Flowerville, ale aj z najnovšieho albumu Home, ktorý vyšiel začiatkom tohto roka. Nenechajte si to ujsť.


No Brake

No Brake je východoslovenská indie-rocková kapela. V roku 2013 vyšiel debutový album Hands Indie Air. Singel New Hope vyhral súťaž Demovnica_FM a potom viackrát aj hitparádu Rádia_FM Osmička. No Brake bol tiež nominovaný na Radio_Head Awards 2013 v kategórii Nováčik roka. Singel Free Your Mind (2015) ktorý sa objavil vo viacerých rádiách dosiahol na Youtube už vyše 120000 videní.

Minulý rok kapela vyhrala cenu Tootoot Top Fan Band – Talent Roka 2016 a zahrala si aj na Colours of Ostrava 2016. Kapela vyhrala aj českú súťaž Busker Jam, vďaka čomu dokončila druhý album – Noise Blast, ktorý pokrstili v apríli 2017. S novým albumom odohrala kapela viacero koncertov vrátane festivalov Pohoda 2017 alebo Dobrý Festival. Prvým singlom bola skladba Moneypulation a aktuálnym singlom spolu s klipom je Closet Skeleton.


Stereofox

Stereofox je elektronicko-gitarové duo s nádychom psychedélie. Ich zvuk je charakterizovaný presne štruktúrovanými piesňovými formami, ktoré sú striedané abstraktnými improvizovanými pasážami. Autorkou anglicky spievaných textov je vokalistka a inštrumentalistka Viktória Šmídová s jazzovo ladeným hlasom. Na gitaru a iné elektronické nástroje hrá Radim Kocourek, vychádzajúci z experimentálnej improvizovanej hudby. Väčšinu svojich piesní tvoria v prostredí domova, kde ich následne aj nahrávajú, vďaka čomu piesne vzbudzujú lo-fi dojem. Zatiaľ do sveta pustili jeden demo album s názvom Layers, ktorý je dostupný na Bandcampe. Aktuálne kapela pracuje na nových skladbách, ktoré čoskoro uverejní na dostupné internetové hudobné platformy.


Prie100r

Prie100r vzniká v posledný februárový deň priestupného roku 2016. Členmi kapely sú traja hudobníci pochádzajúci ovplivnení množstvom hudobných žánrov, spojení spoločnou prioritou hudba bez akýchkoľvek kompromisov. Jazykom kapely je výlučne slovenčina s dôrazom na lyrickosť a obraznosť. Hudobníci vďaka spoločným nápadom, vzájomnej úcte a symbióze rozdielnosti, vytvárajú veľmi špecifický, žánrovo ťažko zaraditeľný fusion. Pre formáciu je dôležitá najmä nápaditosť, pričom sa navzájom neustále motivujú, inšpirujú a čo je najdôležitejšie, hudbou sa bavia. „Našim spoločným poslaním je hudba. Vitajte našom hudobnom priestore…“

Kapela prie100r má na konte videoklip k debutovej skladbe: „Pod krídlami z oleja“. Vďaka skladbe „Modeluejm z vône“ sa úspešne umiestnili v súťaži Demovnica_FM ako víťazi 169. kola. Okrem živých hraní a koncertov kapela pokračuje aj v nahrávaní skladieb, ktoré plánuje v priebehu roka 2018 vydať ako debutový album.


Partneri spolupráce: Radio_FMDemovnica_FMgo2stage