03. 12. 2014

DETI: Program a aktivity pre deti a rodinu > TUTO

TUTO je kaviareň a multifunkčný priestor v jednom. Ponúkame pravidelný program pre deti ale i celé rodiny, ktorý dopĺňame rôznymi aktivitami, prednáškami, diskusiami, výstavami a koncertmi pre všetky vekové kategórie. Súčasťou TUTO je aj detský kútik, ktorý je jeho malým návštevníkom k dispozícii každý deň.

13. 12. / SOBOTA:
10:00 – 15:00 Detský kútik plný hračiek
15:00 – 16:00 Špeciálne sobotné dielničky pre všetky detičky: Deti si vyskúšajú ako sa býva v iglu, na tvorivých dielničkách budú spolu s rodičmi tvoriť, v téme zimná krajina fantázie, nielen snehuliakov ale všetko čo detskú myseľ v súvislosti so zimou a Vianocami napadne. Bude sa pracovať za pomoci papiera, farbičiek a modelovacej hmoty.

14. 12. / NEDEĽA:
10:00 – 16:00 Detský kútik plný hračiek
16:00 – 17:00 Dramatizácie knižiek pre deti Ľubomír Feldek – Uspávanka pre Martinka a Nataša Tanská – S dievčiskom sa nehráme

Ľubomír Feldek – Uspávanka pre Martinka:
Básničky, ktoré utiekli z knižky, spoločne s deťmi nájdeme a uložíme späť do knihy, teda tam, kam patria. Prázdna kniha sa tak opäť zmení na knihu plnú básničiek. O jednej básničke si aj zaspievame s gitarou Žofkou. Sú to básničky o zvieratkách – o psíkovi, o rybe, o vrabcoch,o hrochovi, ale aj o buchtách na pare a palacinkách.

Nataša Tanská – S dievčiskom sa nehráme:
Príbeh o dievčatku, s ktorým sa jej bratia nechceli hrať. A tak vymyslela plán, ako ich prekabátiť. Až napokon zistia, že hrať sa s ich sestrou Luckou, je veľmi zábavné. Interakcia s deťmi – tancujeme, spievame, hráme sa na indiánov.

Súčasťou TUTO (detského kútika plného nie len hračiek pre deti) je aj detský nábytok villo.in. Všetci v sebe máme jedno malé / veľké dieťa. To nie je vôbec na škodu. Dôkazom o tom je aj partia mladých ľudí z Cvernovky, ktorý sa rozhodli zužitkovať svoje nápady a robia takýto super nábytok. villo.in funguje cca. rok a vo svojom portfóliu má samé milé a pekné veci, ktoré potešia nejednu detskú izbu. Prídite sa o tom presvedčiť aj počas Urban Marketu do  TUTO.

TUTO > sa stretávame
TUTO to žije, TUTO to chutí a tak TUTO sa stretneme aj pri programe pre najmenších. TUTO v Starej tržnici sa môžete tešiť na množstvo programu pre celú rodinu ale aj o mnoho viac.

V zmysle novej tradície, ktorú buduje Aliancia Stará tržnica, sa snažíme vytvárať priestor dopĺňajúci dianie v Starej tržnici, dodať jej život vo všedný deň. Koncept priestoru je navrhnutý tak, aby mohol fungovať samostatne na dennej báze ale tiež aby dopĺňal program a aktivity Starej tržnice. V rôznych spoluprácach zastrešujeme tvorivé, edukačné a pohybové aktivity pre deti, program pre mladé rodiny, mamičky a oteckov s deťmi, a takisto voľno-časovú náplň v réžii Čerstvého Ovocia, hlavne pre študentov, mladých ľudí a tiež návštevníkov od dospelých až po seniorov.

Cieľom projektu je vytvorenie stabilného multifunkčného priestoru, v ktorom sa snažíme aby boli aktivity organizované na pravidelnej báze (workshopy, tvorivé dielne, prednášky) pod dohľadom profesionálov, doplnené o občasné aktivity (diskusie na aktuálne témy, kultúrne podujatia a pod.). Dúfame, že sa nám úspešne darí ísť za cieľom. Okrem tejto nosnej línie sa program mení v priebehu dňa tak, aby zasiahol čo najviac kategórií skupín ľudí (rodiny, deti, študentov, seniorov).

Jednou dlhšou vetou: „Ide o multifunkčný a multikultúrny priestor s kreatívnou kaviarňou s príjemnou atmosférou, kde sa budú stretávať dobrí ľudia všetkých vekových kategórií a skupín.“

Námestie Slovenského národného povstania 484/25
811 01 Bratislava
GPS 48.145088 17.111794

Otvorení sme 7 dní v týždni
po – štv: 8:00 – 22:00
pia: 08:00 – 24:00
so: 10:00 – 24:00
ne: 10:00 – 22:00

Ohľadom informácií píšte na info@tuto.sk alebo volajte na telefónne číslo +421 907 031 438.

www.tuto.sk
nájdete aj na Facebooku: TUTO > program pre rodinu a deti