23. 05. 2016

Dizajn, móda a architektúra k sebe ladia

Podujatie Urban Market už siedmym rokom prináša na jedno miesto starostlivý výber originálnych značiek a nezávislých tvorcov v oblasti módy, šperku, doplnkov a dizajnu. 27. – 29. mája sa táto predajná výstava po prvýkrát uskutoční na Fakulte architektúry STU.

Koniec mája sa v Bratislave nesie v znamení Dní architektúry a dizajnu, ktoré už tradične uzatvára víkendová predajná výstava Urban Market. Na Fakulte architektúry STU (Námestie slobody 19, Bratislava) nájdu návštevníci od piatku, 27. mája do nedele, 29. mája výber viac ako stovky predajcov a tvorcov módy, doplnkov, šperkov a ďalších originálnych dizajnérskych produktov. Foajé budovy a prepojenie na Námestie slobody bude slúžiť ako oddychová zóna s ponukou gastra a nápojov.

Vonkajšia zóna láka aj na hudobné koncerty a bude verejnosti prístupná zdarma. V piatok a v sobotu sa tu predstavia skupiny Tammy And The Youniverse, Prešporskí Junáci, Tolstoys, Porn Bodies (CZ/UK) a WoodPack Brothers. V nedeľu koncerty vystrieda divadelné predstavenie pre deti. Inscenáciu Adalmina spracovali študenti bábkarskej tvorby na DF VŠMU na motívy detskej knižky Žirafia mama.

Predajnú časť už tradične doplní bohatý sprievodný program pripravený v spolupráci s DAAD a FA STU. Pripravené sú výstavy z prostredia architektúry, medzi nimi výstava diplomových projektov absolventov akademického ročníka 2015/2016 či víťazných návrhov revitalizácie Šafárikovho námestia a Fajnorovho námestia, rôzne prezentácie, diskusia Čerstvé Ovocie_live, ako aj tvorivé workshopy či komentované prehliadky budovy školy.

Festival Anča sa predstaví kolekciou filmov Best Of Anča 2015, svoje dokumentárne filmy What Difference Does it Make? A Film About Music a Walk It Home predstavia tiež Reb Bull a Red Bull Music Academy.

Piatkový a sobotný večer budú Urban Market uzatvárať afterparties v Nu Spirit Clube. V piatok na Urban Market Friday Night sa predstavia kapely Max Bazowski a Queer Jane, doplnia ich DJ sety v podaní Walter Schnitzelsson, Talkshow a Fallgrapp. BSMNT Popular stage predstaví českého producenta Toma Holiča (live act) a slovenskú Popular Djs crew. Sobotnou nocou počas Urban Market Saturday Night budú sprevádzať kapely Purist a Bulp, ako aj mladí, progresívni producenti Jimmy Pé (live) a Inkwall (live). BSMNT Meanbucket stage ovládnu českí Tuco a Dryman za podpory domácej dvojice Michael Priest & Bad Mojo. Hudbu doplní peknými obrázkami VJin Planeta 220.