21. 11. 2017

Dizajnérske duo deFORM má rado výzvy a skúša neodskúšané.

Inšpirácia je akýsi základ života. Netreba ju deklarovať v zákonoch, ani pretláčať cez mlynček reklamy, existuje vnútri vecí a ľudí. Treba ju len odhaliť. Áno – chceme ju odhaľovať a prebúdzať aj my, Dávať motiváciu, dobrú náladu, radosť, energiu vstať z pohodlia gauča a ísť za novými myšlienkami. Sprostredkovať inšpiráciu. A preto sa dali dokopy dva výnimočné projekty CLUBOVKA a Urban Market, ktorí prinášajú inšpiráciu formou prednášky úspešného dizajnérskeho duo deFORM.

CLUBOVKA: deFORM (Praha, CZ) / Jakub Pollág a Václav Mlynář
08.12.2017 / 21:00
Mlynica – moderný industriálny priestor znovuobjavenej bratislavskej budovy, Turbínova, Bratislava-Nové Mesto – www.mlynica.com


„Československé“ dizajnérske duo deFORM vzniklo v roku 2011 a založili ho Jakub Pollág a Václav Mlynář počas štúdia na pražskej VŠUP. Štúdio deFORM malo sídlo aj v Londýne, kde obaja absolvovali Royal College of Art v Londýne. Zameriavajú sa na produktový dizajn, nábytok, interiér, dizajn výstav a reklamu. Majú radi výzvy a skúšajú neodskúšané. Snažia sa udržať balans medzi komerčnou zákazkou a nezávislým kreatívnym prístupom. Cieľ je pridaná hodnota.

„Snažíme sa robiť veci, ktoré majú niečo naviac, charakter, príbeh, pointu.“
www.studiodeform.com

CLUBOVKA to je dobrá káva, dobrý dizajn, dobrá architektúra, dobrí ľudia a dobrý večer v klube alebo neformálne stretnutie architektov a priateľov architektúry a dizajnu. Cieľom je predstaviť výrazných tvorcov súčasnej svetovej architektúry a dizajnu – ľudí, ktorí žijú svoj bohatý život v absolútnej a permanentnej tvorivej búrke, túžbe a vášni. CLUBOVKA je miesto, ktoré je oslobodené od „izmov“, od odbornej kritiky, je predovšetkým o človeku, o jeho práci snoch, o názore, o jeho motivácii, o tom čo na prvý pohľad nevidieť, o myšlienke. CLUBOVKA, ako neformálne stretnutie priateľov architektúry, ktorá vznikla z potreby stretnúť sa, vymeniť si názory, poznatky, informácie, získať nové, viesť klubové debaty o architektúre a dizajne. CLUBOVKA vznikla na Slovensku v roku 2002 ako séria neformálnych stretnutí architektov a dizajnérov a za všetkým stojí architektka Táňa Kollárová. Množstvo podujatí prinieslo na slovenskú a českú pôdu špičkové svetové osobnosti. CLUBOVKA v roku 2007 získala cenu Prof. Martina Kusého za sústavnú a úspešnú osvetovú a popularizačnú činnosť v oblasti architektúry.