26. 11. 2014

Emil

Jedna polovica dua Emonoizboyz, DJ, producent, dizajnér aj streetartista, jednoducho multitalentovaný Emil, ktorý najradšej tvorí vo dvojici.

Opísať, čomu všetkému sa Emil venuje, nie je práve najľahšie. Jedno spojítko však možno nájsť takmer v každom z jeho projektov, a tým je fakt, že Emil je očividne výborný tímový hráč.

Najskôr ich spájal streetart a teraz gramce. Emonoizboyz, djská a producentská dvojica, pozostávajúca z Emila a Andreja, existuje od roku 2006. Po djských začiatkoch v už neexistujúcom klube Azyl a niekoľkých vydaných mixtapoch nasledovalo debutové EP Strangers Around Here, ktoré vyšlo v roku 2011. Od toho istého roku sa k duu pridal tiež VJ Sicknico, ktorý sa stará o vizuálnu stránku ich djských vystúpení.

Emil svoje kreatívne schopnosti uplatňuje aj v ďalšom projekte, ktorým je streetartové zoskupenie PEKPEK crew. Emil a Osem sa vraj poznajú už od základnej školy a spolu prešli od graffiti, cez streetart až k veľkým nástenným maľbám. Jednu takú môžete obdivovať na Pražskej ulici v Bratislave. Keď práve nemaľuje v uliciach, môžete Emila stretnúť aj na VŠVU, kde študuje Art Design.

Emilova spolupráca s Beyuzom zanechala po sebe 20 zvukových stôp na producentskom albume Daily Habits. Prezidenta Lourajdera a.k.a. Ujka a.k.a. Ormoša už sme si predstavili, no nemožno sa mu vyhnúť ani teraz. Emil sa stal jeho dvorným producentom, ktorý sa Prezidentovi Lourajderovi stará o beaty a s Ujkom Ormošom hráva, či tvorí mixtapy.

Emil sa počas Urban Market Friday Night w/ajlávmjuzik stretne v B2B sete s Ujkom.

SOUNDCLOUD