04. 08. 2016

Hudba hraj! K dizajnu patríš

K dobrému dizajnu a móde patrí aj dobrá hudba. Niet pochýb, že na GRAPE festivale jej bude neúrekom. Živé kapely a DJi, slovenkí ale aj tí zahraniční, všetku tú kvalitnú hudbu a iné parády si budete môcť užívať už budúci víkend teda 12. – 13.8. na piešťanskom letisku. U nás v Urban Market zóne síce v oveľa menšom merítku, no o dobrú hudbu k nakupovaniu a workshopovaniu nebude núdza. Počas oboch dní vás osviežia svojou selekciou skladieb z platní maďarsko-slovenské duo Castlenick & Toxer, šťavnatým setmi čerstvý česko-anglický projekt PB studio16 a tunajší pum pum lover Bass(t)art a melodický Mir Illegal.

Hrajú: Castlenick & Toxer (HU/SK), PB studio16 (UK/CZ), Bass(t)art, Mir Illegal
Čas: piatok / sobota počas dňa
Miesto: Urban Market 2016 (Summer Edition) na Grape Festival 2016

Castlenick & Toxer (HU/SK)
V roku 2006 začali so zbieraním platní. O päť rokov neskôr, v roku 2011, založili internetové rádio v Londýne, kde propagovali hudbu. Hlavne tú elektronickú. Castlenick & Toxer sa nevyhýbajú štýlom ako Drum’n’Bass, Breakbeat, Elektro, ale aj rôzne iné štýly ako Downtempo, Triphop, Ambient, Dub, či Reggae. Kvôli pracovným povinnostiam rádio rýchlo skončilo. Odvtedy organizujú akcie na Slovensku aj v Maďarsku, kde sa zídu starí priatelia.

PB Studi16 (UK/CZ)
Dve cesty, dve trasy, ktoré oboje sprevádzajú podobné vibrácie. Vibrácie v srdciach, ktoré sa chvejú pre podobný sound. Nie je tomu dlho, čo sa Viki s Alanom stretli a zistili, že toho majú spoločného viac než dosť. Na jednej vlne od estetického vnímania okolia, inšpirácie módou, architektúrou, až po obsahové veci založené na pozitívnom náboji a aktívnom prístupe k životu, všetko sa pretína a všetko spolu súvisí. Rozhodli sa svoje nadšenie a energiu spojiť a vznikol čerstvý projekt Porn Bodies. „Je to šťavnaté, má to sexy feeling, má to dužinu, je tam slunce, má to náruč a není to introvertně ubabraný…“ aj takto znela jedna z prvých priateľských kritík na mixtapy, ktoré táto dvojica spolu nahrala. Face to face / back to back / only good vibes …

Bass(T)art
Selecta Bass(T)art z Trenchtownu rozhýbe so svojou tanečnou karibskou selekciou dancehallu a reggae aj geriatrickú ambulanciu. Je to známy Pum Pum Lover…

Mir Illegal
Názov pre projekt Mir.Illegal vznikol slovnou hračkou z nemeckého spojenia “mir egal”, ktoré v preklade znamená “mne je to jedno”. Mir.Illegal robí podľa jeho slov hudbu, ktorá je inšpirovaná všetkým, čo sa okolo neho deje – ľuďmi, umením, jedlom, cestovaním a v neposlednom rade melódiami a rytmami rôznych žánrov.