26. 11. 2014

Inso

Inso je DJ a turntablista, spoluzakladateľ 300 Hrmených a akcií Hromozvod v Subclube, ktorý sa posledné roky stal rezidentom klubových akcií pod značkou Wilsonic:.

Inso sa k DJ-ingu a následne aj turntablismu dostal cez drum’n’bass a vtedajšie akcie v klube Duna, na ktoré chodil najskôr ako návštevník a následne ako interpret. Spolu s B-Complexom, Tasunom a X2umom stál za zrodom jednej z najprogresívnejších drum’n’bassových crews, 300 Hrmených. Spolu organizovali aj vydarené akcie Hromozvod v Subclube.

„Obyčajný“ DJing a hranie len jedného štýlu sa Insovi rýchlo zunovali, tak sa dostal turntablismu. Techniku trénoval spoločne s Biomatom a Shutkom a výsledky svojej snahy prezentovali na akciách Pohotovostná Gramo Jednotka. O tom, že hodiny tréningu sa vyplatili hovorí aj fakt, že si Inso zahral na jednom pódiu s DMC majstrom sveta Kentarom.

Inso aktuálne koketuje aj s digitálnymi technikami hrania, nie je to teda žiaden gramofónový fanatik. Podobne pristupuje aj k hudbe, nemá príliš v láske DJov, ktorí odohrajú celý set v jednom štýle, on sám sa nebojí niekedy naozaj šialených kombinácií (Prodigy & Hana Hegerová mashup asi len tak nevymyslíš…) Poslednou dobou môžete Insove menove pravidelne nájsť v line-upe klubových akcií pod značkou Wilsonic:, svoje turntablistické kúsky však predvedie aj na Urban Market Friday Night w/ajlávmjuzik v spoločnom B2B sete s Biomatom.

SOUNDCLOUD