01. 08. 2018

Instantná poézia

Na instagrame dnes okrem fancy obrázkov bio raňajok nájdete aj literatúru. Zaujíma vás, ako sa z obrázku na instagrame stane kniha, ktorú čítajú stovky či tisíce ľudí? Budú sa o tejto poézii raz učiť naše deti? A… je to vôbec poézia? Kníhkupectvo Panta Rhei vás pozýva v piatok, 10. 8. o 15:00 hod. na besedu o Instantnej poézii.


Instantná poézia
Hostia: Šimon Ondruš | Matúš Mikšík | čistá duša
Moderátor: Radka Komžíková
Deň | Čas:  10.08. (piatok) | 15:00
Miesto: Urban Market 2018 (Summer Edition) na Grape Festival 2018


Šimon Ondruš
Píše ako Slovník cudzích snov. Do statického sveta instagramových obrázkov prišiel s konceptom živých videí, vďaka ktorým ľuďom píše básne na želanie. Takéto básne píše na svojom písacom stroji v kaviarňach, na trhoch, či na festivaloch. V roku 2014 vydal samizdat Rozum vo vrecku a kolekciu potlačených obliečok na vankúše Text on textile. Dnes jeho básne nájdete na rozšírenej ponuke merču.

 

čistá duša | zástupkyňa vydavateľstva Slovart
Verej neznáma osobnosť sa hrá so slovami pod pseudonymom čistá duša. Fenoménu instagramovej poézie sa darí ostávať v anonymite aj po vydaní úspešnej knihy. Svojimi krátkymi básňami oslovila čistá duša tisíce ľudí a okrem kníh nájdete básne čistej duše aj na hrnčekoch či tričkách. Za vydavateľstvo Slovart, v ktorom kniha čistej duše vyšla, príde Nataša Juráčková.

 

Matúš Mikšík
Vyštudoval slovenský jazyk a literatúru na FiF UK, kde v súčasnosti pôsobí ako interný doktorand. Recenzuje a rediguje domácu prózu i poéziu, od mája 2016 vedie redakciu literárneho časopisu Knižná revue.

 

Moderátorka: Radka Komžíková
Pracovala ako copywriterka, vŕta sa do social media sveta, napísala niekoľko poviedok, za ktoré bola ocenená v súťaži Poviedka. Občas píše, občas dramaturguje, občas edituje.