22. 05. 2017

Je to pravda odveká, dobrá hudba súčasťou Urban Marketu.

Cieľom Urban Marketu už od začiatkov bolo nielen prezentovať kreatívnu tvorbu, ale aj ponúknuť zaujímavý sprievodný program. Aj tento raz sa môžete tešiť na zaujímavé prednášky, umelecké inštalácie, premietania filmov či hudobné performancie.

Chýbať nebude ani množstvo hudobného programu, či už na vonkajšom Urban Market Stage alebo na Rooftop Stage na streche fakulty. Nenechajte ujsť Bulp a Duhan & GRNA, pozor však na kapacitu, ktorá je obmedzená. Odporúčame sa vopred registrovať tu.

Piatok aj sobotu ako zvyčajne zavŕšime na áfterparties. V piatok vás zavedieme do útrob Nu Spirit Clubu, kde odohrajú koncert NVMERI a DJskými setmi ich doplnia Vili:am a Stroon (PPE DJs) a Alan & Juraj (Purist DJ set) na hlavnom pódiu. V BSMNT vás vytancujú Djské dvojice Skank & Milos (Leporelo_FM) a Galagha & Gabanna (drumatique, Scena_FM).

Sobotná afterparty jarnej edície Urban Marketu sa v duchu témy retrospektíva uskutoční v znovu-otvorenom Luna bare v Hoteli Kyjev. Večerom vás budú sprevádzať čerství držitelia ceny Radio_Head Awards za Album roka Billy Barman, retro experiment Beyuza s Tónom S. v podobe projektu Návraty a DJ sety v podaní Emonoizboyz s vizuálnym sprievodom tretieho člena Sicknica a milovníka pizze a retiazok Joa Trendyho.


PIATOK / 02.06.2017

16:00 Začiatok Urban Market 2017 (Spring Edition) _Foajé
Otvorenie ôsmeho ročníka jarnej edície Urban Marketu.

17:00 Assquakess _Urban Market Stage
DJské Duo Assquakess vás naladí na piatočný večer svojím mixom overených klasík s novými trendami a riadnou dávkou jukeu.

22:00 Sexi Světla & Hey Emil _Urban Market Stage
Sexi Světla je živý vizuálny projekt Alice Kucharovič a Erika Bartoša, ktorý spája estetiku pop kultúry s ručne kreslenou animáciou. Na Urban Markete v spolupráci s Emilom predvedú audio-vizuálnu performance, ktorá vznikla špeciálne pre túto príležitosť.

23:00 Koniec Urban Market 2017 (Spring Edition) _Foajé
Oficiálne ukončenie prvého dňa Urban Marketu a presun na áfterparty v Nu Spirit Clube.

Urban Market Friday Night:

Prvá noc po jarnom Urban Markete vás zavedie do útrob Nu Spirit Clubu. Tráviť ju budeme v spoločnosti NVMERI, ktorí odohrajú koncert aj so skladbami z pripravovaného albumu, PPE DJ set v zostave Vili:am a Stroon a Purist DJ set na hlavnom pódiu, v BSMNT vás vytancujú Djské dvojice Skank & Milos (Leporelo_FM) a Galagha & Gabanna (drumatique, Scena_FM).

22:00 PPE DJs (Vili:am & Stroon) _Nu Spirit Club / Main Stage
Vili:am & Stroon z kapely Puding Pani Elvisovej otvoria prvú áfterparty veselým mixom, ktorý vás roztancuje hneď na úvod.

00:00 NVMERI _Nu Spirit Club / Main Stage
Slovenská kapela NVMERI už čoskoro vydáva v poradí tretí štúdiový album, z ktorého doposiaľ predstavili tri single – Entropy, Scales a Art of the Trial. Hudba NVMERI sa inšpiruje ambientnými žánrami, no veľakrát prekvapí zmenou tempa či feelingu a umne kombinuje gitary s elektronikou.

00:00 Skank & Milos _Nu Spirit Club / Basement
Skank & Milosh hrávajú aj organizujú parties pod značkou Leporelo už úctyhodných 16 rokov. Výber toho najlepšieho z techno a house scény pravidelne približujú poslucháčom aj v rovnomennej relácii na Rádiu_FM.

01:00 Purist DJs _Nu Spirit Club / Main Stage
Kapela Purist po vydarenom debute Colourful Noise pripravuje nové EP, ktorého príchod ohlásila ešte v januári singlom Timelapse. Zakladajúci členovia, Juraj Peták a Alan Prekop v Djskom sete ukážu, aká hudba ich baví a inšpiruje.

02:30 Galgha & Gabanna _Nu Spirit Club / Basement
Otcovia drum’n’bassu na Slovensku, aj tak sa dajú bez preháňania jednoducho charakterizovať Galagha a Gabanna. Svoj prehľad vám predvedú aj nadránom v BSMNTe.


SOBOTA / 03.06.2017

11:00 Začiatok Urban Market 2017 (Spring Edition) _Foajé
Otvorenie druhého dňa jarného Urban Marketu.

12:00 Bass(t)art _Urban Market Stage
Selecta Bass(T)art z Trenchtownu vás na obed preberie svojou tanečnou karibskou selekciou dancehallu a reggae.

14:00 Tea Tralna _Urban Market Stage
Tea Tralna vám v poobedných hodinách naservíruje zmes bass music, grimeu a ďalších chuťoviek, ktoré vám vženú novú energiu do žíl!

16:00 Biomat _Urban Market Stage
Zakladajúci člen BWO crew, producent a hlavne skvelý turntablista, v ktorého setoch sa nachádza pestrý mix všetkého dobrého.

18:00 BJ Piggo _Urban Market Stage
BJ Piggo miluje hudbu, groove a rytmus. Svoje sety koncipuje tak, aby navodil jedinečnú atmosféru, ktorá vás vtiahne a nepustí.

18:00 Duhan & GRNA live  _Rooftop Stage
Producent Duhan sa predstaví v spojení so saxofonistom GRNA. Duhan sa venuje najmä tvorbe elektronickej hudby, v jeho tvorbe nájdeme prvky trip-hopu, funku, dubu, swingu, reggae aj rapu. GRNA sa vo svojich živých saxofonistických performanciách tiež nevyhýba striedaniu žánrov a stretnúť ho môžete na klubových akciách v Bratislave aj Viedni.

19:00 Bulp _Rooftop Stage
Mladej dvojici, ktorá má na konte cenu Objav roka Radio_Head Awards iba 10. apríla vyšiel debutový album Yrsa. Spojenie jemných vokálov, podmanivých melódií a elektronických liniek je k výhľadu na zapadajúcim slnkom zaliatu Bratislavu ako stvorené.

20:00 Petijee & Space Cats _Urban Market Stage
Producent Petijee v spojení s kapelou Space Cats predvedie naživo svoj debutový album Soul Paper Scissors, ktorý vydal začiatkom roka.

21:00 Genius Locci _Urban Market Stage
Indie folk a dream pop spríjemní v podaní Genius Locci spríjemní poslednú hodinu sobotného Urban Marketu. Ideálna atmosféra k západu slnka.

22:00 Koniec Urban Market 2017 (Spring Edition) _Foajé
Ukončenie druhého dňa Urban Marketu a presun na áfterpárty v Luna bare.

Urban Market Saturday Night:

Sobotná afterparty jarnej edície Urban Marketu sa v duchu témy retrospektíva uskutoční v novootvorenom Luna bare v Hoteli Kyjev. Večerom vás budú sprevádzať čerství držitelia ceny Radio_Head Awards za Album roka Billy Barman, retro experiment Beyuza s Tónom S. v podobe projektu Návraty a DJ sety v podaní Emonoizboyz s vizuálnym sprievodom tretieho člena Sicknica a milovníka pizze a retiazok Joa Trendyho.

21:00 Joe Trendy _Luna Bar – Hotel Kyjev
Veľká osobnosť slovenských sociálnych sietí, komik, odborník na hip-hop, sladené bublinkové nápoje aj pizzu – to všetko a ešte viac je Joe Trendy. Na sobotnej afterke Urban Marketu sa predstaví vo svojej Djskej roli a zabaví vás tou určite najlepšou hudobnou selekciou, akú ste kedy počuli.

23:00 Návraty (Beyuz & Tono S.) _Luna Bar – Hotel Kyjev
Retro experiment, aj tak sa dá nazvať projekt Návraty, pod ktorým sú podpísaní producent Beyuz a rapper Tono S. Na rovnomennom albume sa pohrali so samplovaním „slovenských vykopávok“, ktoré obliekli do hip-hopového šatu.

00:00 Billy Barman _Luna Bar – Hotel Kyjev
Kapelu Billy Barman netreba v našich končinách zvlášť predstavovať. Minulý rok vydali už tretí štúdiový album Dýchajúce obrazy, za ktorý im fanúšikovia Rádia FM svojím hlasovaním udelili cenu Album roka na tohtoročných Radio_Head Awards.

01:00 Emonoizboyz & VJ Sicknico _Luna Bar – Hotel Kyjev
Emonoizboyz sú dvaja Dji a producenti, známi aj ako Andrej Sabotage a Emilee. Ich sety sú plné breakbeatu, hiphopu, housu a elektra s jasným odkazom na ich hip-hopové pozadie. Ich selekciu vizuálnou šou doplní VJ Sicknico.


NEDEĽA / 04.06.2017

11:00 Začiatok Urban Market 2017 (Spring Edition) _Foajé
Otvorenie posledného dňa jarného Urban Marketu.

12:00 DJ Hláska _Urban Market Stage
Obedný setík predvedie DJ Hláska, inak známy tiež ako RNGO.

15:00 MtotheG _Urban Market Stage
MtotheG ako zvyčajne ponúkne výber všakovakej dobrej hudby z poctivých vinylov. Prím bude však ako vždy hrať hip-hop!

17:00 Ainko _Urban Market Stage
Vinyl junkie, ktorý svoj prvý LP set odohral už v roku 2010. Na Urban Market prináša to naj zo svojej osobnej zbierky s akcentom na oddychové beaty a to najzaujímavejšie, čo bolo vylisované na Slovensku za posledné roky.

19:00 Koniec Urban Market 2017 (Spring Edition) _Foajé
Rozlúčka s ôsmym ročníkom jarnej edície Urban Marketu.