26. 11. 2014

Jimmy Pé

Jedna z najvýraznejších postavičiek slovenskej klubovej scény, Jimmy Pé, chŕli jedno ÉPečko a singel za druhým, ku ktorým tento rok pribudol aj debutový album Insomnia. Okrem toho sa stíha starať aj o internetový label Gergaz, ktorý v roku 2008 založil s kamarátom GLGN.

Jimmy Pé započal svoju kariéru tvorbou prevažne samostatných skladieb, ktoré sa postupne dostávali na rôzne kompilácie. V roku 2008 založil spolu s GLGN internetový label GERGAZ NETLABEL, ktorého rooster obsahuje mená ako Inso, FVLCRVM, Fallgrap, či samotní Jimmy Pé a GLGN.

Po viacerých EPéčkach, ako Shadow Of My Future Self, či Road To Unknown, vyšiel tento rok Jimmymu dlhoočakávaný debutový album Insomnia. Doska obsahuje 14 skladieb, z ktorých približne polovica je inštrumentálna a polovica klubová. Na albume spolupracoval s viacerými hudobníkmi, nájdete na ňom napríklad vokály od talentovanej Tante Elze či anglického speváka Conor Nutt-a. Na skladbe Tea of Leaf spolupracoval írsky producent Sina, k ďalším prispeli slovenskí producenti Fallgrapp a Biotrick.

Pol roka po vydaní albumu vyrazil Jimmy Pé na Insomnia Tour, ktorá odštartovala 30. septembra v štúdiu Slovenského rozhlasu. Jeho live-act ste mohli následne zažiť aj v niektorom z ďalších deviatich klubov na Slovensku aj v zahraničí.

Jimmy Pé sa na Urban Market Friday Night w/ajlávmjuzik ukáže v B2B sete spolu s Fat Kit set.

SOUNDCLOUD / Facebook

Jimmy Pé – TZAES (Happy Birthday Mcs)
Jimmy Pé – Insomnia
Jimmy Pé – Fairy Tale
Jimmy Pé – Passengers EP
Jimmy Pé – Road to unknown