18. 11. 2015

JUST PLAYIN‘ – Radimo (Champion Sound), Dalyb (Haha crew), Pkrek

Producent, beatmaker, hudobník, tvorca hudby. Persóna ukrytá v temnom závese za vlastnou tvorbou. S heslom „povedzte viac o procese vzniku“ vydavateľstvo ajlavmjuzik pozýva na ďalšie zo série neformálnych stretnutí a diskusií o producentskom chlebíčku. V komornom priestore Kina Film Europe sa budeme rozprávať o hudbe, postupoch pri tvorbe, nálade pri hre s mašinkami a živými hudobnými ukážkami, chvíľami snáď aj praktického charakteru. Púšťať sa budú nikdy nepočuté klenoty, ako aj skladby, ktoré sú na verejnosti známe.

Udalosť nájdete aj na Facebooku.

Radimo (Champion Sound)
Radimo sa hudbe venoval prakticky už od kolísky. Absolvoval klasické vzdelanie, od zobcovej flauty, klarinet cez alt/sopran saxofón až po priečnu flautu. Na pražskej hudobnej scéne se pohybuje asi od roku 1997, kedy začínal hrať a hosťovať v rôznych funkových a jazzových kapelách, predovšetkým však v kapele “Shower Elephants” s Terezou Nekudovou a Ondřejem Brouskem ml. Púšťa sa do všetkého, čo mu príde do cesty, nech už je to klasická hudba v komorných telesách a v symfonickom orchestri, improvizovaná hudba v divadle, ethno-freejazzové experimenty, rock, blues, hip-hop alebo elektronika. Dnes je mozgom a srdcom koncertného zoskupenia Champion Sound, ktoré kryje chrbát Prago Union, Majkovi Spiritovi, oheň pred nimi pluje Diamond D a hrávajú aj na svetových b-boy battleoch. Radimo je tiež producent. Nenaseká toho kvantá, z šuflíka mu rozhodne beaty nepadajú, ale napríklad spoločné album s Madame Pepper – Drummond je dôkazom, že to s produkciou myslí seriózne a bez premrštených ambicií si skrátka užíva cestu za hladaním dokonalého beatu.

Dalyb (HAHA Crew)
Dalyba netreba nijak zvlášť predstavovať. Dvorný producent HAHA Crew, ktorý má na svojom konte beaty pre Kontrafakt, Otisa, Ektora, Moma či Pil Cho. Tento mladý Košičan v súčasnosti patrí medzi najvyhľadávanejších producentov rapových skladieb. Okrem tvorby beatov je tiež vynikajúcim DJom a jedným z mála, ktorí naozaj oslovili súčasnú mladú generáciu, čo sa odrazilo na jeho početnom hraní nielen v bratislavských kluboch. S obľubou mieša súčasný trapový sound s bass music, ale v jeho setoch počuť najmä vplyv boombapu s ostentatívnou lyrikou západného pobrežia 80. rokov.

Pkrek
Krek je myjavský hip-hopový producent, ktorý pod menom ProjektKrek pred vyše dvomi rokmi vydal dôkaz o mimozemskej civilizácii s názvom “Blízke Stretnutie”. Pracoval na ňom počas svojich ciest vesmírom. Ako DJ vo svojich setoch rád dokazuje, že aj synth je komunikačný kanál, ktorým dokáže pozitívne ovplyvniť svojich poslucháčov.

13.12. / 17:00 / Kino Film Europe

 

Just Playin‘ vol.3 – Billy Hollywood (H16), Biomat (BWO), Jago (Krok Spet):

Just Playin‘ vol.2 – Vec, Peko, Duhan / Just Playin‘ vol.1 – Jimmy Pé, Beyuz, Petijee, Paul Muts (Fat Kit)