06. 08. 2015

K dobrému dizajnu samozrejme dobrá hudba

hrajú: Whyme, RNGO, [slu:t] a Moody
čas: piatok / sobota počas dňa
miesto: Urban Market 2015 (Summer Edition) na festivale GRAPE

K dobrému dizajnu a móde patrí aj dobrá hudba. Niet pochýb, že na GRAPE festivale jej bude neúrekom. Živé kapely a DJi, slovenkí ale aj tí zahraniční, všetkú tú kvalitnú hudbu a iné parády si budete môcť užívať už budúci víkend teda 14. – 15.8. na piešťanskom letisku. U nás v Urban Market zóne síce v oveľa menšom merítku, no o dobrú hudbu k nakupovanie a workshopovaniu nebude núdza. Počas oboch dní vás osvieži svojou selekciou nastupujúca generácia mladých DJov a selektorov kvalitnej elektronickej hudby a zvuku v zložení Whyme, RNGO, [slu:t] a Moody.

Whyme je mladá DJka, ktorá má záľubu v housových beatoch, ale jej sety sú často aj výletom do pestrého sveta iných žánrov elektronickej hudby. Patrí medzi novú vlnu mladých a talentovaných ľudí, ktorí svoju lásku k hudbe pretavili k vynikajúcej selekcii dobrej hudby spoza djského mixu.

RNGO (čítaj ár en dží ou) je multižánrový DJ z Bratislavy. Toto označenie je trefné napriek tomu, že nerád škatuľkuje hudbu na žánre. Hudobné zázemie získal v nezávislom, študentskom rádiu TLIS a aj tento fakt je zárukou toho najsúčasnejšieho a najčerstvejšieho zvuku v jeho selekciách. RNGO. prezentuje súčasnú hudbu pre súčasných ľudí. Jeho obľúbená muzika sa spája so žánrami ako trap, bass, hip hop, house, wave, jersey club alebo ambient. Ako o sebe sám píše: “young guy doing his thang!”

[slu:t] sú dve baby a tie sa za mixom nevidia každý deň. Nerozlučná dvojica kamošiek z výšky, ktoré vrátili techno do hľadáčika súčasnej socpop kultúry mladých ľudí.[slu:t] vznikol ako názov pre rezidentnú noc v NuSpirit Bare pod taktovkou Nadi El a Jul. Drzo a dvojzmyselne diktujú svoju víziu o tanečnej hudbe.

Moody je na scéne síce krátko, zato talent, poctivá príprava a neustály záujem o hudobnú scénu ukázali, že za DJskym pultom oprávnene stojí. Tak ako je nepriehľadnuteľná jeho výška (cez 2m bude asi najvyšším DJom v hre, minimálne na festivale a v širokom okolí), tak neprehliadnete jeho selekciu nielen deep houseu.