08. 08. 2016

K hlavnému jedlu, správna obloha, vo forme kreatívnych workshopov

Čo by to bol za Urban Market, na ktorom by ste sa sami nemohli kreatívne vyblázniť?! Asi by to bol len taký obyčajný market. No my chceme byť iní, neobyčajní a viac. Prinášať vám aj chutnú „oblohu“ k hlavnému jedlu. Tou oblohou sú už neodmysliteľne workshopy, na ktorých si môžete vyskúšať rôzne kreatívne techniky, grafické postupy, nové materiály a hlavne sa vskutku zabaviť. Vivat workshopy!


Primát: Ako vytvoriť regionálny produkt (sieťotlač, stencyl)

Lektor: Michaela Prekopová
Čas: Piatok: 16:00 – 18:00 / Sobota: 14:00 – 16:00

Ako jednoducho aplikovať motív na oblečenie a prostredníctvom neho prezentovať verejne svoj názor.

Sieťotlač – Budete si môcť vlastnoručne (s pomocou lektorov) aplikovať „grejpácky“ motív na tému slušnosť, nevinnosť na vlastné oblečenie.

Stencyl – Naučíte sa ako jednoducho vytvoriť šablónu s motívom podľa svojich predstáv a následne ho aplikovať na oblečenie.
Účastníci workshopu budú potrebovať tričko, ktoré si buď prinesú so sebou, alebo si zakúpia tričko primát a priamo na mieste si vytvoria špeciálne festivalové tričko. Môžete použiť aj inú časť odevu, ale ideálne je, ak je bledej farby.


LiliEn: SprejosLumos

Lektor: Lívia „LiliEn“ Klasová
Čas: Piatok: 14:00 – 16:00 / Sobota: 16:00 – 18:00

Redesign workshop – výroba lampy zo sprejov s LiliEn. Výroba lampičiek z dóz / sprejov / can-ov komplet od elektrikárčenia cez zverák a pílenie až po montáž a doladenie…


Inspire magazine: PHOTOGRAPHIC

Lektor: Valentína Nídelová, Barbora Dolinajová
Čas: Sobota: 16:00 – 18:00

Grafika bez softwéru? Odpoveďou sú štetce, spreje a fixy! Aby to nebolo celkom jednoduché,  v hre bude tvoj portrét, ktorý ti na mieste odfotíme a vytlačíme. Príď si otestovať svoju kreativitu na vlastnom „zrkadle“. K dispozícii ti bude tím z atelíéru GRUS GRUS, ktorý úzko spolupracuje aj s Inspire magazine a vďaka ktorému sa staneš umením aj ty!

GRUS GRUS – Ateliér na kolesách, ako si často dvojica Valentína a Barjana hovorí, sa na svet, no najmä na ľudí okolo seba pozerá cez objektív. Rôzne objektívy, rôzne osobnosti, no myšlienka rovnaká! Vyextrahovať umenie z každého, kto ho v sebe hľadá? Výsledkom nadšenia pre výtvarné a hudobné umenie oboch báb je posun ateliéru k čoraz väčšiemu množstvu nových a pestrejších projektov.  Viac info: www.grusgrus.sk.


Lab: Vyrob si interaktívne pohľadnice pomocou vodivej farby

Lektor: Lucia Dubačová
Čas: Sobota: 18:00 – 20:00

Dá sa spojiť technológia s dizajnom? Vodivé farby sú farby ako každé iné. Len s tým rozdielom, že dokážu viesť elektrinu a teda vytvárať jednoduché elektrické obvody. Papier je materiál, s ktorým sme pracovali už v detstve. Tak prečo si nevytvoriť svietiacu pohľadnicu v téme festivalovej čistoty? Jednoduché návrhy pohľadníc s dávkou sentimentality za detstvom nám pripravila súčasná mladá ilustrátorka Alica Raticová, ktorá získala ocenenie Najkrajšej knihy Slovenska (Cesta domov) za rok 2015 v kategórii detskej literatúry. Workshop bude viesť Lucka Dubačová, ktorá vám opráši poznatky z fyziky a pomôže vám vytvoriť elektrický obvod. Pohľadnice treba dokresliť a rozsvietiť!

Lucia Dubačová je producentka a spoluzakladateľka kreatívneho štúdia Unfold ako aj konferencie Sensorium. Vyštudovala Podnikanie v kreatívnom priemysle a kultúre na Goldsmiths University v Londýne, kde sa neskôr venovala aj produkčnému dizajnu festivalov a scénografií. Momentálne pracuje na dizajne interaktívnych inštalácií a produkcií eventov. Zaujíma a inšpiruje sa prienikom nových médií a  digitálnej fabrikácie s architektúrou a divadlom.

Záštitu nad celým workshopom nesie Lab a Connect.