03. 08. 2016

Komunikácia módy objektívom Jakuba Gulyása a prizvaných hostí

Čo vymedzuje fashion fotku od iných fotografických žánrov? Čo by mala takáto fotografia obsahovať a komunikovať? Svoj subjektívny pohľad na ňu ako aj cestu od fotky ku fashion videu na diskusii prezradí fotograf Jakub Gulyás. Spoločne s ním budú diskutovať mladí dizajnéri Barbora Kubi a Jakub Straka. Diskusiu bude viesť Zora Husarčíková z Fashion LIVE!

Hostia: Jakub Gulyás, Jakub Straka, Barbora Kubi
Čas: 12.08. (piatok) / 18:00
Miesto: Urban Market 2016 (Summer Edition) na Grape Festival 2016

Jakub Gulyás
Vyštudoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave (Ateliér Reštaurovania výtvarných diel vytvorených na papieri pod vedením prof. Borisa Kvasnicu akad. mal.). V roku 2008 sa zúčastnil rôznych zahraničných worshopov, zameraných na reštaurovanie a konzervovanie fotografií v East Document Conservation Center v Andover a v Metropolitan Museum of Art v New York City v USA. V tom istom roku bol na stáži na Akademia Sztuk Pięknych vo Varšave v Poľsku. Absolvoval fotografické kurzy v ateliéri prof. Jána Krížika a semester v Ateliéri Ø fotografii u Mgr. art. Silvii Saparovej ArtD, kde sa zaoberal hlavne dokumentárnou fotografiou z prostredia bratislavských transvestitov a žien v ich intímnom prostredí. Bol finalistom súťaže Foto roka 2009 usporiadanej Nadáciou VÚB a získal čestné uznanie v súťaži Slovak Press Photo 2013. Posledné roky sa venuje fotografovaniu pre printové a internetové módne magazíny a inou komerčnou produkciou na Slovensku, v Amerike, Portugalsku, Česku, Nemecku, Španielsku, Ázii, Anglicku a Taliansku,  ako aj tvorbe rôznych módnych videí. Svoju tvorbu vystavoval na Slovensku a v Čechách. Žije a tvorí v Bratislave.

Jakub Straka
Slovenský dizajnér tvoriaci v Bratislave. V súčasnosti študuje odevný dizajn v 1. ročníku magisterského štúdia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave pod vedením doc. Júlie Sabovej. Absolvoval študijný pobyt na pražskej UMPRUM v ateliéri Módnej tvorby Pavla Ivančica a zúčastnil sa na súťažnom workshope pod názvom RED CUT v ateliéri dizajn odevu a obuvi pod vedením doc. Liběny Rochovej. Výsledný odev bol prezentovaný na MBPFW (Mercedez-Benz Prague Fashion Weekend). Jeho odevy sú vytvorené s dôrazom na presnosť a remeselné spracovanie, v tvorbe sa zameriava na využitie prírodných materiálov ako je ľan alebo vlna. Odevné kolekcie Jakuba Straku majú tendenciu povzbudiť ľudí, aby vyjadrili svoju individualitu.

Barbora Kubi
Mladá módna návrhárka, absolventka Ateliéru odevu na VŠVU so svojimi kolekciami balansuje na hrane nositeľnosti, preto po nej siahnu väčšinou mladí ľudia s chuťou experimentovať. S poslednou kolekciou #KINGSIZE precestovala od Budapešti – MBFWCE (Mercedes Benz Fashion Week Central Europe), až na londýnsky Fashion Week, kde ponúkla extravagantné oversized modely v cukríkových farbách. Momentálne pracuje na dvoch nových kolekciách, jednu z nich čoskoro uvidíme na pražskom Unique Fashion Week, kde Barbora vyhrala súťaž pre mladé módne talenty. Druhá bude mať už túto jeseň premiéru na Fashion Life! v Bratislave. O tom, že Barboru móda naozaj baví svedčia aj projekty, kde spolupracuje ako stylistka napr. so spoločnosťou NeonHeads styling finalistov Česko Slovenskej Superstar, spolupráca s fotografmi pri fotení editoriálov, alebo česko-slovenská kampaň IT girl značky Maybelline New York.

Moderuje: Zora Husarčíková