18. 05. 2016

Kopec noviniek na jarnom Urban Markete

Každý Urban Market je výnimočný. Nielen programom, miestom, ale aj výberom predajcov. Vždy sa snažíme prezentovať návštevníkom okrem obľúbených stálic aj nové značky. Veľmi sa tešíme tohtoročnému veľkému záujmu a prinášame vám prehľad zaujímavých noviniek, ktoré cez víkend nájdete na Fakulte architektúry STU.

Predstavte si prikrývky, obrusy a prestierania z čisto prírodných materiálov, akými sú ľan, vlna a bavlna. Vyrobené ručne, vo firme s dlhoročnou tradíciou. Máte? Tak to je presne Tkalcovna Kubák Strmilov, v ktorej si toto krásne remeslo predávajú z otca na syna už od roku 1870. Čistú bavlnu nájdete aj v zložení diek Milash. Vhodné do detských postielok, ale aj na piknik v Medickej, posedenie v amfíku alebo na Námestí slobody počas jarného Urban Marketu.

Úžasným prírodným materiálom je bezpochyby aj drevo. Výrobky z neho vymýšľa napríklad aj David z Wood&Roll, ktorý si vás získa originálnymi svietidlami, hračkami a ďalšími interiérovými doplnkami. Od dreva sa malým mostíkom presunieme k papieru. Jollity má v srdci detskú lásku k voňavým papierníctvam a papierovým výrobkom. Diáre, notesy, pohľadnice aj darčekové predmety ponúkajú v unikátnych farbách aj tvaroch.

Industriálne šperky a doplnky nájdete u Luloface. Pri svojej tvorbe používajú netradičné materiály, kov, drevo, sklo, PVC, ale aj matičné dosky z PC či betón. Drahými kameňmi sa zase inšpiruje značka MOOYYY. Šperky so symbolmi vychádzajú z jogy a sú vyrábané ručne. Ručne maľované sú zase tradíciou dýchajúce hrnčeky, ktoré nájdete pod príznačným názvom Smaltovaná babka. Každý jeden kus je originál!

Hľadáte udržateľnú módu? V tom prípade vás určite zaujme Ľubica Skalská, ktorá svoje dizajny vyrába z použitého oblečenia. Staré džíny sa tak môžu zmeniť na originálny ruksak, z košieľ sú zrazu šaty a každý jeden kúsok je niečim unikátny. Šaty ako z rozprávky nájdete u značky MAYDA, ktorá na Urban Markete predstaví svoju novú kolekciu „Bylo nebylo“. Ako už názov naznačuje, kolekcia je inšpirovaná rozprávkami a večným bojom dobra a zla.

Móda s nádychom exotiky, dlhých pláží a s morským vánkom vo vlasoch. Značka PULAMI vznikla na ostrove Fuerteventura, kde sa jej dve majiteľky, Miša a Ila po prvýkrát stretli. Baby používajú pri výrobe materiál, ktorý patrí do skupiny Fair Wear Foundation, a teda zaručuje etické normy pre pracovníkov. Zo spoločného úsilia vznikol aj pražský Showroom. Spája hneď sedem rôznych módnych značiek, ktoré vás oblečú štýlovo od hlavy až po päty.

Sladkou bodkou na záver sú Čokoládové Lanýže Tereza. Bonbóny a lanýže sú vyrábané ručne a z kvalitných surovín. Prajeme vám dobrú chuť a tešíme sa na vás už tento víkend! #urbanmarket16