15. 04. 2019

LAST CALL: Posledná možnosť prihlásiť sa na jarný Urban Market

Registrácia na jarný Urban Market ide do finále. Dnes (15.04.2019) je posledný deň kedy sa môžete prihlásiť. Nepremeškajte túto príležitosť a staňte sa aj vy súčasťou našej oslavy dizajnu, módy, hudby, súčasných trendov a životného štýlu ale hlavne dobrej a kreatívnej nálady. Hľadáme domácich autorov, concept / design stores s ponukou aktuálných trendov, dizajn projekty a všetkých čo chcú ďalej posúvať svoju tvorbu a nápady.


Urban Market 2019 (Spring Edition)
Registrácia končí: 
15. 04. 2019
Dátum konania: 31. 05. – 02. 06. 2019 ( piatok / sobota / nedeľa)
Miesto konania: Fakulta architektúry STU, Námestie Slobody 19, Bratislava

Registrácia nie je určená pre gastro predajcov. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na info@urbanmarket.sk.

Registračný link: FORMULÁR
Registračné podmienky a ostatné dokumenty na stiahnutie: PODMIENKY & DOKUMENTY
Pre viac info pošlite mail na: info@urbanmarket.sk


V roku 2019 oslavujeme! Celé sa to začalo malým podujatím v Unique Clube v Mlynskej Doline (*10.4.2010). Odvtedy prebehlo 9. ročníkov (27 edícii) a tento rok sa tešíme z jubilejného 10teho. Od jednodňového podujatia, ktoré navštívilo okolo 500 návštevníkov, sme podrástli a dnes trojdňový festival, plný súčasného lokálneho dizajnu a módy, navštívi v priemere 5000 návštevníkov. Rastieme aj obsahom, programom, službami a hlavne kvalitou a atmosférou. Nie, nestarneme, Urban Market zreje, má svoje ideály. Nechce zaspať na vavrínoch. Stále sa snaží od vydania k vydaniu byť iný, výnimočný, lepší. A preto 1. V roku 2010 sme boli prví a vydržali sme až dodnes. Chceme byť neustále jedineční a takisto zjednocovať jedinečné projekty a tvorivých ľudí. A opäť 1, ktorá sa pre nás stala symbolom dokonalosti, jedinečnosti, hrdosti, nezávislost, bojovnosti, tvorivosť, odlišnosti, vynaliezavosti a elánu. Ak ste sa našli v týchto kľúčových slovách, poďte s nami urobiť Urban Market opäť výnimočným. Sme jednotky! Oslávte to s nami. Nechceme byť pateticky nostalgickí. Urban Market sa v roku 2019 bude niesť v duchu osláv, úsmevov a radosti.

#urbanmarket19 #1 #10 #jubileum #výročie #oslava #narodeniny #darčeky #jedinečnosť #tvorivosť #nezávislosť #hrdosť


Urban Market je jedinečným, kultúrno-spoločenským podujatím, ktoré v sebe spája živý dizajnový trh súčasnej umeleckej a kreatívnej tvorby, prezentáciu lokálnej profesionálnej módy, dizajnu a umenia, ako aj pestrý kultúrno-spoločenský program, kreatívne aktivity a tvorivých ľudí z rôznych odvetví umenia v jednom čase na jednom mieste. V roku 2019 prezentujeme a spájame komunitu tvorivých ľudí už desiaty rok. Urban Market 2019 (Spring Edition) sa uskutoční na Fakulte architektúry STU v Bratislave, opäť v tandeme s festivalom Dni architektúry a dizajnu | DAAD, ktorý ukáže množstvo pozoruhodných pohľadov na súčasnú architektonickú a dizajnérsku tvorbu špičkových zahraničných, ale aj domácich autorov.

Aktuálny ročník sa zameriava na odkaz Bauhausu, nemeckej vysokej školy, v ktorej bola kombinovaná výuka umeleckej tvorby s výukou remesiel. Význam Bauhausu spočíva hlavne vo vynikajúcej výukovej metóde, ktorá dnes zovšeobecnela takmer na všetkých architektonických školách ako výborné uvedenie do moderných výtvarných a konštruktívnych princípov, tiež vo výuke a výchove poslucháčov na konkrétnych úlohách pre reálnu prácu. Spolupráca troch subjektov – Fakulty architektúry STU v Bratislave, festivalu Dni architektúry a dizajnu a Urban Marketu je zárukou kvality, profesionality a jedinečnej atmosféry podujatia venovaného architektúre, dizajnu a móde.  Mesto tak opäť na týždeň ožije prednáškami, výstavami, diskusiami a filmami o zmysle a poslaní súčasnej architektúry a dizajnu a vzdelaní v tejto oblasti.


V spolupráci s: Fakulta architektúry STU a DAAD
Umeleckú časť projektu finančne podporil Fond na podporu umenia.