31. 07. 2015

Martin Hrča

Získal hneď niekoľko ocenení, od Brillance fashion talent 2008, Objav slovenskej módnej scény za rok 2009 a naposledy BEST DESIGNER of FASHION LIVE! 2014 s kolekciou SKRZ. Žije a tvorí na Liptove, čo sa veľmi výrazne odráža aj v jeho tvorbe, kde pracuje s tradičnými technológiami a materiálmi.

„Našiel som si svoju paralelu medzi Islandom a našou krajinou a bola ňou naša ovečka, a tiež ručne tkané lanové plátno. Každý, kto mal potom na sebe moje veci jednoducho nechápal, aké je to jemné, pohodlné a praktické. Napriek tomu, že tento druh materiálu máme doma k dispozícii, u nás sa vždy veľmi dehonestuje. Aj moja starká mi o tomto plátne hovorila, že bolo pôvodne určené na matrace či iný „nereprezentatívny“ typ využitia. Ja som to chcel povýšiť a ukázať, že aj z toho obyčajného, čo u nás máme, dokážeme vytvárať krásne a prakticky využívané veci. A to podľa mňa funguje aj vo svete, kde si každý nájde tú svoju podstatu a svoj „korienok“, kam patrí.

Fashion LIVE!: Móda dnes – vkus, trend, štýl, imidž či “swag”
hostia: Zora Husarčíková, manažérka projektu Fashion LIVE! / Boris Hanečka, módny dizajnér / Martin Hrča, módny dizajnér
čas: 14.08. (piatok) / 17:00 – 18:00
miesto: Urban Market 2015 (Summer Edition) na festivale GRAPE