31. 07. 2017

Máte nápad na produkt, ale neviete, čo všetko stojí za založením značky?

Zaujíma Vás, kde získať peniaze na svoj projekt? Pripravili sme si pre Vás diskusiu s dizajnérkou Nikoletou Čeligovou Györe – zakladateľkou hmatového pexesa Memonik pre slepých, softvérovým architektom Rasťom Rehákom, ktorý po pri práci začal vyrábať Arcade Machines a s dizajnérkou Vandou Gábrišovou – jednou zo zakladateliek nového detského časopisu Bublina. Diskutovať budeme o prototypovaní, legislatíve, crowdfundingovej kampani a o hocičom, čo Vás pri našich spíkroch napadne.

Makers of Slovakia – Od nápadu k produktu
Hostia: Nikoleta Čeligová Györe, Rasťo Rehák, Vanda Gábrišová
Moderátor: Vlado Vaculík
Čas: 11.08. (piatok) / 16:00
Miesto: Urban Market 2017 (Summer Edition) na Grape Festival 2017

Nikoleta Čeligová Györe
Designérka Nikoleta Čeligová Györe momentálne autorsky pendluje medzi slovenskou a českou republikou. V komerčnej tvorbe sa snaží zhmotniť predstavu a sny svojim zákazníkom a vniesť ich produkty do sériového života. Rada tvorí produkty s pridanou hodnotou, ktoré užívateľom ušetria čas a zároveň nesú estetickú formu. Autorka a jej dizajn získali ocenenia v Čechách aj na Slovensku.

Memonik je hmatová spoločenská hra, ktorú si spolu môžu zahrať vidiaci aj nevidiaci. Ide o hmatové pexeso, ktoré Vám môže pomôcť pochopiť, ako sa cíti nevidiaci človek. 

www.memonik.sk

Rasťo Rehák
Rasťo sa programovaniu sa venuje už od gymnázia, vyštudoval FEI na STU, je bývalým java evanjelistom a teraz pôsobí ako softvérový architekt. Medzi jeho záľuby rozhodne patria maľované krížovky. Rasťo je vlastníkom najlepšieho servera s maľovanými krížovkami – griddlers.net. Rád sa hrá s drevom, vyrába zenové záhradky a je letecký rc modelár.

www.griddlers.net

Vanda Gábrišová
Vanda sa profesionálne venuje grafickému a produktovému dizajnu. V roku 2015 založila značku The Norm, ktorá je inšpirovaná unisex fashion trendom normcore. V roku 2017 založila spolu s ilustrátorkami Broňou Schragge a Ivanou Šátekovou a textovou editorkou Janou H. Hoffstädter nový detský časopis Bublina, ktorý je plný zaujímavého čítania, kvalitných ilustrácií a kopec inej detskej zábavy. Vzniká pod rukami dobrých ľudí – šikovných slovenských ilustrátorov a autorov píšucich o témach, v ktorých sú doma a teraz by ich chceli priblížiť aj deťom. Vanda sa stará o celkový vizuál časopisu.

www.facebook.com/casopisbublina

Vlado Vaculík
Vaco už stihol za svoj život rozbehnúť aj domrviť viacero projektov. Na každom z nich sa veľa naučil. Momentálne tieto vedomosti a skúsenosti odovzdáva ďalej. Medzi jeho projekty patrí Connect a Lab, kde pomáha začínajúcim podnikateľom dotvárať ich produkty a rozbehnúť ich podnikanie. Patrí k ľuďom ktorí majú na každý problém desať riešení.

Momentálne sa podiela ako advisor a mentor vo viacerých startupoch a firmách či už v oblasti ITC alebo v oblasti kreatívneho priemyslu. Taktiež sa aktívne zapája do vytvárania inovatívneho, kreatívneho a startup ekosystému.

www.lab.cafe