31. 07. 2015

Matúš Kucharovič a Alica Gurínová (Retart)

Matúš Kucharovič – Mladý slovenský grafický a produktový dizajnér z Nového Mesta nad Váhom. Vyštudoval na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského. V začiatkoch jeho tvorivej práce bol silno inšpirovaný a ovplyvňovaný street artom. Je zakladateľom značky Retart, ktorá predstavuje súčasných umelcov a ich diela pomocou funkčných produktov. Retart spája vizuálne umenie s originálnymi výrobkami dennej potreby, a tak ho robí prístupné nielen pre návštevníkov galérií, ale pre každého.

Alica Gurínová – Alica sa najlepšie vyjadruje prostredníctvom animácie, ktorú študovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a na semestrálnej stáži v belgickom Gente. Okrem animácie si tiež „ide“ na pouličnom umení a ilustrácii zloženej z fragmentov jej každodenného života a štylizovaným typografie. Typografia a vizuálne symboly v jej dielach vyžarujú pozitívnu energiu. Spolu s manželom sa venuje značke Retart.

http://www.retart.sk

Connect diskusia: Umenie živiť sa umením
hostia: Mária “Hula” Valenčíková, výtvarníčka / Retart: Matúš Kucharovič,grafický a produktový dizajnér a Alica Gurínová, animátorka a ilustrátorka / Andrej Dúbravský, výtvarník
čas: 14.08. (piatok) / 14:00 – 15:00
miesto: Urban Market 2015 (Summer Edition) na festivale GRAPE