21. 07. 2018

Meet The Heroes: Mladí versus krajina

Mnoho dôležitých udalostí a zmien ktoré sa v histórii udiali, spustili mladí ľudia. Aj v našej krajine to tak bolo, napríklad v 89tom. Sú v našej krajine aj dnes? Porozprávame sa o tom s Elou Tolstovou a Karolínou Farskou. Obe sú aktívne v mnohých oblastiach a inšpirujú svoje okolie. Oba rozhovory povedie Katarína Milová z projektu Meet the Heroes, ktorý sa stal v posledných rokoch tým najlepším, čo v online priestore vzniklo.


MEET THE HEROES: Mladí versus krajina
Hostia: Ela Tolstová | Karolína Farská
Moderátor: Katarína Milová
Deň | Čas: 10.08. (piatok) | 16:00 – 18:00
Miesto: Urban Market 2018 (Summer Edition) na Grape Festival 2018


16:00 | Ela Tolstová
Sú mladí ľudia ochotní uvedomiť si spoločenskú zodpovednosť?

Ela Tolstová je mladá talentovaná hudobníčka. V 16-tich rokoch napísala svoju prvú skladbu. Založila kapelu Tolstoys, s ktorou získala v Rádiohlávách 2017 cenu za album roka. Vymyká sa stereotypu o generácii pohodlných mileniálov aj tým, že vyštudovala LEAF academy, spoluorganizovala Dobrý trh a bola súčasťou mestského parlamentu mladých. Je angažovaný mladý človek skôr výnimka? Uvedomuje si mladá generácia svoju spoločenskú zodpovednosť? Vypočujte si Eline skúsenosti a názory o práci na sebe a vystupovaní z komfortnej zóny.

 

17:00 | Karolína Farská
Čo pre mladých znamená slušné Slovensko?

Karolína Farská je dôkazom toho, že aj mladý študent môže motivovať ostatných k veľkej zmene. Všímanie si vecí, ktoré na Slovensku nefungujú a chuť s tým niečo robiť ju viedli k zorganizovaniu Veľkého protikorupčného pochodu, aj k založeniu iniciatívy Za slušné Slovensko. Po tom, čo témy pochodov v médiách pomaly doznievajú, sa budeme s Karolínou rozprávať o tom, čo sa už zmenilo, a čo je ešte potreba zmeniť, aby bolo Slovensko slušné, a akú rolu v tom zohrávajú mladí ľudia.