07. 12. 2016

Móda, dizajn, šperk, doplnky, krása, domácnocnosť, deti ale aj niečo dobré do brucha

Obnovovanie tradície, remeselné spracovanie, kombinácia materiálov, ale aj spomienky ukryté v produktoch. Na piatich podlažiach sa nechajte uniesť krásou, ochutnajte niečo dobré a objavte poklady, ktoré rozžiaria oči malým aj veľkým deťom.

Inovatívne strihové riešenia nájdete u Michaely Bednárovej, ktorá prinesie svoju novú kolekciu Dedina. Je možné vytvoriť odevy jednej veľkosti, ktorá sadne každej? Príďte sa presvedčiť! Okrem toho nájdete v jej značke Puojd darčekové predmety, ktoré majú odľahčený pohľad na našu krajinu.

Ženská jemnosť a mužská pevnosť sú ukryté v tvorbe Andrey Lojkásovej, ktorá prinesie svojuj novú značku Théo & Co. K tomu predstaví aj druhú súčasť značky, ktorou bude pop-up predaj sezónnych kolekcií a doplnkov od spriatelených dizajnérov.

Malé aj veľké deti sa určite potešia hračkám, ktoré sú vytvárané v etických podmienkach. S nimi sa budete môcť hrať vďaka MojToj, ktorí chcú rozvíjať estetické cítenie, ale aj naučiť deti vnímať životné prostredie.

Originálne textilné deky vytvorené na Slovensku očaria najmä rodičov s bábätkami. Milash prinesie aj novinku – nepremokavé deky, ktoré sa hodia najmä na hranie v parku či záhrade.

VKUS pôvodne vznikol ešte v roku 1950 v Československu a ponúkal najlepšie módne kúsky v regióne. V 90tych však rokoch táto značka zanikla, no jej tradícia bola opäť obnovená. Tento rok sa predstaví na Urban Markete so svojou prvou pánskou koženou taškou vyrobenou v Liptovskom Mikuláši.

Mysleli sme aj na klasické darčeky, ktoré sú povinnou výbavou pod každým stromčekom. Slovenské Fusakle prinesú pestrofarebné ponožky a aj novinku, ktorá v zime viac zahreje každú jednu nôžku.

Tešíme sa, že tentokrát u nás nájdete aj ďalšie poctivo vytvorené produkty, z ktorých dýcha tradícia. Vďaka modrotlačiarovi Matejovi Rabadovi si napríklad budete môcť prezrieť a zakúpiť produkty so slovenskou modrotlačou.

Mr. Wood verí, že drevo má nezastupiteľné miesto v každodennom živote. Preto sa snaží vytvárať objekty, ktoré budú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Drevené písmená, hračky, nástenky, ale aj obrazy čakajú na všetkých dizajnu-chtivých návštevníkov.

Novinkou budú mramorovo-mosadzné šperky od Metaformi. Všetky objekty sú jedinečné, zachytávajú kúsok kresby nerastu, ktorá vznikala po tisícročia a každý šperk je preto originálom. Materiál – čierny a biely mramor v kombinácii s mosadzou a elegancia foriem, do ktorých sú objekty tvarované, spolu vytvárajú nestarnúcu krásu a robia tak šperky nadčasovými.

Spánok a príjemné snívanie sú pre každého dôležité. K lepšiemu spánku vám pomôže značka VAN KUSHE, u ktorej nájdete ručne vyrábané vankúše, ale aj sedacie vaky vypĺňané špaldovými a pohánkovými šupkami. Vankúšiky sa dajú nahrievať alebo ochladzovať a majú príjemnú vôňu.

Káva sa nemusí len piť alebo jesť v dezertoch. Slovenská značka MARK Scrub prináša prírodný kávový peeling v piatich arómach, ktorý odstraňuje kožné nedokonalosti a príjemne nabudí.

Kto sa rád hrá a prekonáva prekážky by sa mal určite zastaviť na prvom poschodí a vyskúšať si Balance Board – originálnu balančnú dosku, ktorá je vyrábaná a dizajnovaná priamo na Slovensku. Pomocou nej môžete nájsť svoju stabilitu, ale aj trénovať svaly na bruchu a stehnách.

Mysleli sme aj na maškrtníkov a maškrtníčky. Vieme, že medzi vami sú aj takí, ktorí nepohrdnú výberovou kávou. Cold Lab prinesie svoje krásne cold brew, teda kávu a čaj pripravované studenou metódou. Dobre to chutí a ešte krajšie je to zabalené.

Gallé vyrába makrónky, pri ktorých výrobe používa najkvalitnejšie produkty na trhu – lieskovce z Piemonte, citróny z Mentone, mandle z Valencie,…

Záverečnou lahodnou bodkou bude med od mladého včelára Rastislava Hvizdoša. Okrem toho prinesie aj ďalšie včelie produkty, napríklad vlašské orechy v mede, propolis alebo med s materskou kašičkou.