23. 11. 2014

MtotheG

Vydavateľ, producent, promotér, nadšený zberateľ vinylov, jednoducho človek mnohých tvárí, to je MtotheG a.k.a. Miro Gajdoš.

Miro je ďalším z dôkazov, že láska k hudbe sa rodí už v mladom veku a zostáva v rodine. K zbieraniu vinylov ho priviedol ešte jeho otec, mimochodom tiež selektor, ktorý touto vášňou poznačil aj Mirovho brata. S takýmto zázemím nie je prekvapením, že Miro premenil svoj koníček na profesiu a založil internetové vydavateľstvo ajlávmjuzik, ktoré sa môže pochváliť releasemi pre Modré hory, Karaoke Tundru či Beyuza. Okrem spomínaného vydavateľstva mu môžeme ďakovať aj za internetový informačný portál artattack.sk, ktorý nás zásobuje novinkami z umeleckého sveta už úctyhodných 17 rokov!

Čo sa hudby týka, MtotheG má celkom pestrý záber, no prím hrajú hip-hopové beaty. Jeho celoživotnou srdcovkou je J Dilla, dlho si fičal na Mayerovi Hawthornovi, no medzi obľúbencami skloňuje aj mená Kid Koala, Slum Village, či fLako. MtotheG jedndoducho miluje hudbu v rôznych podobách, no najviac na vinyloch. Svoje „asfaltové“ lásky prevetrá aj na Urban Market Night @ KC Dunaj~, v piatok, 12. decembra.

Twitter / Facebook / Bandcamp / ajlavmjuzik.com