10. 08. 2015

Na letisku s Urban Marketom sa nudiť určite nebudeš!

Predstav si, čisto hypoteticky, že napriek tomu, ako dlho pripravuješ outfit na festival, obiehaš obchody, odškrtávaš si položky z pripraveného zoznamu, tak aj napriek tomu všetkému si nakoniec niečo podstatné predsalen zabudneš.

Rozhodli sme sa, že ak by sa aj takáto “katastrofa” udiala, je našou povinnosťou ti s ňou pomôcť! Všetky workshopy sme preto prispôsobili téme “psychadelic” a ak ti niečo bude chýbať, určite si to vyrobíš v našej kreatívnej zóne.

Naber odvahu a vykroč k nám aj s kamošmi, pretože u nás sa to bude lesknúť.

Pozdravy z Grapeu od Reformátu
(Piatok – 15:00 – 17:00  / Sobota – 15:00 – 17:00)
Ak sa niekoho mama obáva, ako dopadnete na festivale, môžete jej poslať pohľadnicu. Tú si spolu s Reformátom vytvoríte vďaka polaroidovej fotografii, niečo pekné napíšete a opečiatkujete.

Nosím symboly s Gameboysex.com
(Piatok – 18:00 – 20:00 / Sobota – 15:00 – 17:00)
Workshop bude zameraný na aplikáciu dizajnu na textil pomocou vyrezávanej grafiky z flex fólie. Pre návštevníkov budú pripravené tématické festivalové potlače, ktoré si budú môcť aplikovať na svoje vlastné alebo pre workshop pripravené kúsky oblečenia. Cieľom workshopu je pochopiť význam a funkciu symbolov a odniesť si svoj názor viditeľný ostatným návštevníkom a motivovať tak aj ďalších. Workshop nie je fyzicky náročný a zvládne ho každý. Gameboys exhibition organizujú workshopy sieťotlače, kresby, výstavy a podporujú svojím zázemím nové mladé európske značky. Cieľom je pomôcť novým entitám vyrábať v Čechách a prezentovať československú módu v zahraničí.

Dekonštruktívny workshop s Bigwoodom
(Piatok – 18:00 – 20:00 / Sobota – 18:00 – 20:00)
Keďže na poslednom Urban Markete mal tento workshop veľký úspech, rozhodli sme sa s Andrejom Kvačekom rozoberať, ničiť a vytvárať šperky aj na festivale Grape. Prebuďte v sebe dieťa a príďte si k nám “NIEČO” len tak rozobrať a nahliadnuť do tajomstiev starých hodinových strojčekov. Pre kreatívnejších ponúkame možnosť vyrobiť niečo pekné a odniesť si domov kúsok svojho Steampunku.

Metalické šperky od Sepie, Europapier Slovensko a Kanovits media
(Piatok – 15:00 – 17:00 / Sobota – 18:00 – 20:00)
Pod chápadlami psychadelickej sépie sa nesie tajomstvo opojných žiarivých farieb, ktoré rozvinú vašu fantáziu a šermovanie s ihlou a niťou vycibrí vašu zručnosť.  Vytvorte si jedinečný náramok s využitím farebných papierových ozdôb zatavených do fólie, ktoré rozžiaria váš nočný festivalový výlet. Tak, ako cítite decibely hudby, tak vám bude pulzovať náramok na vašej ruke a vlny festivalu vás budú unášať do nirvány. Vyrobiť šperk nie je len o navliekaní korálok na šnúrku. Sandra zo Sepie vás oboznámi s tým, ako sa robí prototyp a potom si takýto šperk budete môcť vytvoriť. Budete pracovať s rôznymi metalickými materiálmi, napríklad lesklým metalickým papierom Mirror z portfólia DESIGN PAPERS od Europapieru, z ktorého si vytvoríte goliere alebo vylepšíte svoje náramky. K dispozícií budú aj holografické fólie od Kanovits media.

Connect workshop: Farebné pozdravy z festu od Dominiky Žákovej
(Sobota – 12:00 – 14:00)
Je selfie vrchol tvojej kreativity? Ak nie, príď namaľovať niečo originálne na festivalovú tému psychadélia. Dominika Žáková, populárna slovenská maliarka, ti vysvetlí, ktoré farby čo znamenajú a ako spolu súvisia. Vytvorené dielo môžeš poslať ako pohľadnicu.