11. 08. 2014

Nech sa páči, workshopy na grajpáckom Urban Markete

Festivaloví nadšenci, priatelia hudby a milí návštevníci Urban Marketu.

Počas pobytu v areáli letiska nezabudnite na návštevu našej kreatívnej zóny. Mysleli sme na to, že si budete mať chuť spríjemniť pobyt práve u nás alebo spoznať niečo nové, či sa zabaviť počas dňa ak zrovna nebude hrať vaša obľúbená kapela. Naše menu pozostáva z kvetín, kože, kovu, papiera, farbičiek a fixiek, šnúrok, lepidla, tavných pištolí a nákovy.

Ako predjedlo odporúčame workshop s Alicou Gurínovou, ktorá vás bude lektorovať a motivovať pri kreslení vášho festivalu. Každý kto sa bude chcieť workshopu zúčastniť dostane do rúk papier podložku, kresliace potreby a bude mať časový limit cca hodinu na kreslenie objektov, ktoré sa mu na festivale Grape najviac páčia a zaujmú ho. Účastníci workshopu budú vyslaní do priestoru festivalu a budú naživo tvoriť a zobrazovať ľudí, veci a udalosti, ktoré vnímajú svojimi očami. Najlepšie práce budú odmenené a účasníci získajú šnúrku Retart.

Nakresli si svoj festival s Alicou Gurínovou (termín workshopu):
piatok: 15:00 – 17:00
sobota: 13:00 – 16:00

Kto bude mať záujem o aperitív, o ten sa postará LiliEN a jej live art show v podobe bodypaintingu.

Bodypainting (live art show) s Lili EN (pomaľovať sa budete môcť):
piatok: 17:00 – 19:00
sobota: 16:00 – 19:00

Hlavný chod pripravila naša šéfkuchárka Laila, ktorá nešetrila na porciách s kvetmi. Zrobte si aj vy kvety do hlavy spolu s ňou. Bude na vás dávať pozor aby ste si nezalepili ruky. Účastníci a účastníčky si po absolvovaní odnesú svoj výtvor v podobe kvetovej čelenky. Tým pádom máte o super doplnok k festivalovému dress code postarané.

Zrob si kvety do hlavy (termín workshopu):
sobota: 12:00 – 15:00

Špecialitou kreatívnej workshopovej oblasti bude od našich hostiek z UTB Zlín (Ivana Zuskinová a Esha Mlynarčíková), ktoré pripravili výrobu kožených peňaženiek a púzdierok. Workshop bude prebiehať s menšou skupinkou ľudí (cca 6-7) a pomocou jednoduchých techník s opracovaním usne budú si môcť zadarmo vyrobiť jednoduché peňaženky a púzdierka na drobnosti. Ide nám o to, aby sme verejnosti priblížili prácu s materiálom a pritom príjemne podiskutovali nie len o našej tvorbe.

Výroba kožených peňaženiek a púzdierok s Eshou a Ivanou Zuskinovou (termín workshopu):
piatok: 13:00 – 15:00
sobota: 12:00 – 15:00

Na záver sme si nechali ešte jednu delikatesu v podobe dezertu od Sepie. Tá sa postará o vašu zručnosť a spolu s ňou si budete vytvárať kovové náhrdelníky alebo náramky.

Výroba kovových náhrdelníkov a kľúčenie so Sepiou (termín workshopu):
piatok: 14:00 – 16:00
sobota: 15:00 – 18:00

Prajeme dobrú chuť!