07. 12. 2015

Nechajte sa zlákať vianočnou náladou v Pisztoryho paláci

11. až 13. decembra sa uskutoční už šiesty ročník zimnej edície Urban Marketu, najväčšej predajnej výstavy nezávislej módy, dizajnu, šperkov a umenia na Slovensku. Víkend v Pisztoryho paláci bude patriť aj množstvu sprievodného programu, divadlu, filmom, prednáškam a tvorivým dielňam. Denný program doplnia tri hudbou nabité noci v bratislavských kluboch Dole a Nu Spirit Clube.

Vianočné obdobie sa tradične spája so stretnutiami s priateľmi a rodinou, radosťou z obdarovania a trblietavými spomienkami. S Vianocami v Bratislave sa už šiestym rokom spája aj Urban Market, ktorý prináša na jedno miesto to najlepšie, čo aktuálne vzniká v kreatívnych ateliéroch na Slovensku a v Čechách. Nechajte sa uniesť originálnym dizajnom, módou, šperkami a doplnkami, ktoré 11. až 13. decembra nájdete v Pisztoryho paláci na Štefánikovej ulici v Bratislave. Ak hľadáte niečo viac, než neosobné darčeky z masovej výroby, Urban Market je pre vás to pravé.

Viac ako 60 značiek a kreatívnych jednotlivcov vám dá na výber z detskej aj dospelej módy, ručne robených šperkov a doplnkov z originálnych materiálov, ako aj zaujímavých a praktických pomôcok v každodennom živote. K tomu si pripočítajte chutné jedlo a nápoje, ktoré pohladia chuťové bunky, príjemnú atmosféru a jedinečné, históriou dýchajúce priestory a predvianočný zhon sa zrazu zmení na príjemný zážitok.

Urban Market však už dávno nie je len o nákupoch, ale ponúka aj množstvo sprievodného programu pre rôzne vekové kategórie. Oddýchnete si pri tvorivých dielňach pre malých aj veľkých, na ktorých budete vyrábať menovky a baliť darčeky, háčkovať šály, pomáhať ľuďom na úteku šitím detských nosičov, maľovať plátené vaky a hrať sa krásnu spoločenskú hru o Bratislave.

V Kine Film Europe, ktoré sídli priamo v Pisztoryho paláci, vás čaká až deväť filmových premietaní s tematikou módy, subkultúr a hudby. Dopĺňať ich budú rozhovory a prednášky s kreatívnym riaditeľom módnej značky Nehera, Samuelom Drirom, o subkultúrach porozpráva odborník na popkultúru, Juraj Malíček, a hudbe sa budeme venovať na ďalšom vydaní pravidelných, neformálnych stretnutí Just Playin‘ s hudobnými producentmi.

Ľavé krídlo paláca zaujme všetkých milovníkov divadla. Svoju tvorbu predstavia Divadlo bez domova, integrované pohybové divadlo Len Tak Tak a Equiteatro s hrou Som Štúr. Ľudovít Štúr!, ktorá je určená rodičom a ich deťom v školskom veku.

Denný program dopĺňajú tri večerné párty v bratislavských kluboch Dole a Nu Spirit Club, na ktorých sa od štvrtku do soboty predstavia Rakúšan Brenk Sinatra, IM Cyber z Česka, kapela Bad Karma Boy, showcase vydavateľstva Hustle & Fitness ale aj slovenskí Dji a producenti Yanko Kral, oceňovaný FVLCRVM, znovuzrodené duo margita a besná a mnohí ďalší.

Vstupné do Pisztoryho paláca na všetky tri dni sú 3 Eurá, v cene ktorých sa nachádza denný sprievodný program, dôchodcovia a deti majú vstup zdarma. Vstupné na večerné párty sa platí zvlášť, k dispozícii sú však aj zvýhodnené permanentky na celé podujatie na predpredaj.sk.

Podujatie Urban Market pripravuje nezisková organizácia Čerstvé Ovocie, kompletné informácie o aktuálnom ročníku nájdete na webovej stránke www.urbanmarket.sk.