30. 11. 2019

Para, Toddler Punk, Paci Pac, Sam Handwich, Blanch a mnoho ďalších na jednom pódiu

Urban Market bol vždy vo veľkej miere aj o hudbe a inak tomu nebude ani počas jubilejnej predvianočnej edície. Od djských setov na oddych aj do tanca, cez živé koncerty pre deti aj dospelých, Urban Market stage ponúkne rôzne formy zábavy pre rôzne chute a vekové kategórie. Veď posúďte sami!


Urban Market Stage
6. – 8. 12. 2019
Gamča – Gymnázium, Grösslingová 18, Bratislava


6.12. | Piatok:
16:00 Bobsan
17:00 young aesthete
19:00 Blanch
20:00 end

7.12. | Sobota:
10:00 FOM
11:30 Toddler Punk
12:30 SecondHand Sound
15:00 Sam Handwich
17:00 Para
19:00 Skúšobňa (Jerguš Oravec, Tomáš Hríbik, Alan Prekop, Tibor Feledi, Lenka Molčanyiová)
20:00 end

8.12. | Nedeľa:
10:00 MtotheG
11:30 Paci Pac
12:30 Beyuz
14:00 Duhan
15:30 VKTRD
17:00 end


Bobsan: Ten DJ a producent, ktorý lieta ako tajfún na fixie po Bratiske s dvojtonovým reťazovým zámkom. Známym je svojimi remixami skladieb od Pary, Billy Barman, PPE či Laca Lučenica a hral asi na všetkých festivaloch a vo všetkých kluboch, ktoré kedy na Slovensku niečo znamenali.
–> SOUNDCLOUD

young aesthete: Tento čerstvý objav na slovenskej klubovej scéne môžete poznať aj ako bubeníka z kapely Tolstoys. V jeho setoch, ktoré zazneli po boku mien ako Jimmy Pé, Konex, či Elex, počuť rap, trap, hip-hop, grime, future bass a bass house. Na piatkový večer nám prisľúbil jemnejší set ako hráva obvykle, ale aj napriek tomu vaše boky nezostanú nerozhýbané!
–> MIXCLOUD

Blanch: Blanch je na scéne od roku 2016 a pôsobí ako sólo hudobníčka, ale aj ako štvorčlenná kapela v obsadení bicie, bassgitara, klavír a gitara. Za repertoárom stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková. Tvorba je konvenciami nezaťaženým prierezom popu, folku a soulu. Melancholické, ale energetické piesne z debutu Delusion, ktoré sú abstraktnými výpoveďami o vnútornom prežívaní, momentoch či ľuďoch, v ktorých si každý nájde vlastný zážitok. 

Na slovenskej scéne sa úspešne presadila s piesňou Over Hills v Demovnici Rádia_FM. Za skladbu Blanch získala cenu nadácie Advance Investments na Radio_Head Awards 2019. 
–> SLNKO RECORDS

FOM: FOM pochádza z Topoľčian a venuje sa produkcii inštrumentálnych beatov s nádychom staroby. Prezývka FOM (Follow Original Message) odkazuje na zlatú éru rapu, ktorá je jeho najväčšou inšpiráciou. Tvorí beaty korenené jazzom a soulom, ktorých samplový základ kombinuje so špinavým Lo-Fi zvukom.
–> BANDCAMP

Toddler Punk: Hudobný projekt pre deti, z ktorého sa rodičia nezbláznia. V projekte Toddler Punk spojili sily Monika Kompaníková, Ľuboš Kukliš, Oliver Rehák, Jozef Vrábel, Tomáš Vagaský, Jakub Tvrdík a Matej Ruman. Keďže raz počuť a vidieť je viac, ako stokrát čítať, TU je video z premiérového vystúpenia skupiny na tohtoročných Rádiohlavách. Tak si to checknite a v sobotu doobeda sa zastavte aj s ratolesťami!

SecondHand Sound: O pohodu pri sŕkaní nejakého toho drinčíku sa ti postará náhodné hudobné zoskupenie s názvom SecondHand Sound. Ide o jedinečný projekt dvoch vznešených slečien Lindy Durkáčovej z divadelnej fakulty a Silvie Svitekovej z hudobno-tanečnej fakulty, ktorý sa prvýkrát odpremiéroval na warm-up party Beánie VŠMU. Pre veľký úspech zahrajú aj druhý a možno aj poslednýkrát. V ich hudbe objavíš silné priam melancholické prvky elektroniky. Ak započuješ aj niečo z housu, rapu, punku a tiež hard rocku, tak to bude spomienka na ťažké sídliskové časy v Prešove a Banskej Bystrici.

Sam Handwich: Sam Handwich sú štyria mladí muži z rôznych kútov Slovenska, ktorí spájajú svoje sily, aby priaznivcom súčasnej hudobnej scény priniesli zážitok v podobe chutného, akusticko-elektronického sendviča s príchuťou šťavnatých synthov a bohatou gitarovou oblohou.

Prvý singel s názvom „Settend“ vydali koncom roka 2018 a v najbližšej dobe plánujú vydať EP.  Medzi ich hudobné inšpirácie patria zvučné mená ako napríklad Nicolas Jaar, James Blake, Connan Mockasin, Men I Trust či Unknown Mortal Orchestra.

Para: Čo už len napísať ku kapele Para? V prvom rade sa veľmi tešíme, že okrem dvoch vypredaných decembrových koncertov v MMC prijali pozvanie zahrať aj na výročnom desiatom zimnom Urban Markete. Para má za sebou úspešný rok, v marci získali ocenenie album roka na Radio_Head Awards, absolvovali úspešné jarné turné Našou krajinou a aktuálne slávia 15 rokov od vydania prelomového albumu Brutálna zostava. Ešte väčšie výročie ich však čaká budú jeseň, tak si ich poďte užiť. Na jar a v lete sa vraj plánujú “šetriť”.
–> WEB

Skúšobňa: Skúšobňa je inovatívny koncept kapely založenej na idei Jam session známych slovenských hudobníkov. Jam session je koncept improvizovanej hudobnej tvorby nezvyčajných spojení. V preklade hudobníci, ktorí spolu bežne nehrávajú, improvizujú priamo na mieste, a tak vytvárajú nové melódie, materiály, či single bez predošlej prípravy alebo skúšky.
–> FACEBOOK

Zahrajú si: Jerguš Oravec, gitara (The Youniverse, Jerguš Oravec 3Jo), Tomáš Hríbik, bicie (Jana Kirschner, Katarína Máliková, Deaths), Alan Prekop, basa (Bad Karma Boy), Tibor Feledi, klávesy (Tibor Feledi Kairos Quintet, Veni ensemble), Lenka Molčanyiová, saxofón (Tibor Feledi Kairos Quintet, Balaton, Velvet Case)

MtotheG: Miro Gajdoš a.k.a. MtotheG je zakladateľ značky ajlavmjuzik a ArtAttack, vydavateľ, producent, promotér a vášnivý zberateľ vinylov. S Urban Marketom je spätý od začiatkov a spolupodieľal sa s nami aj na ďalších projektoch a formátoch, ako Just Playin’ či Urban Art Session. 

MtotheG je veľký fanúšik J Dillu a ako dj/selektor hráva hudbu prevažne z vinylových platní. Vo svojich setoch bez okolkov mixne piesne z Kysúc a Maťka s Kubkom do aktuálnych elektronických beatov od Flaka, alebo Edith Piaf do rapového Ali Shaheed Muhhameda.
–> INSTAGRAM

Paci Pac: Potom, ako sa gitaristovi kapely INÉ KAFÉ narodila dcéra a stal sa otcom, začal intenzívne tvoriť detské piesne. Jeho prvou poslucháčkou bola práve vlastná dcéra Hanka. Keďže spev mu práve nešiel, oslovil na túto úlohu študentku herectva so skúsenosťami z detského divadla. Slovo dalo slovo a vznikli PACI PAC. Z štyri roky na scéne sa z nich stal jeden z najpopulárnejších projektov na scéne pre deti a my sa veľmi tešíme, že ich v nedeľu privítame aj na Urban Markete!
WEB

Beyuz: Vášnivý milovník hudby, zberateľ, hudobný producent, dj – Beyuz je rodákom z Bratislavy. Jeho vzťah k world music rôznych exotických končín reflektuje ako jeho osobnosť, tak aj jeho hudobný vývoj. V začiatkoch spolupracoval s raperom Štvancom, neskôr stretáva Tomáša Hafnera, ktorému vyprodukoval 4 úspešné albumy, na konte má však aj množstvo ďalších kolaborácií, ako aj sólovú produkciu. Bejči je jednou z našich stálic a chýbať nemôže ani na výročnom zimnom markete.
SOUNDCLOUD

Duhan: Koncert bude prierezom autorskej tvorby producenta Duhana a bude sa niesť v spojení trip-hopu, funku a elektroniky v kombinácii so živým nástrojom – gitarou (JYMY).

Producent DUHAN pochádza z východného Slovenska, aktuálne žije v Bratislave. Okrem produkovania sa venuje DJ-ingu, hre na klávesových nástrojoch a štúdiovému zvučeniu. Vo svojich produkciách sa nebráni experimentovaniu, žánrovo ho možno zaradiť pod elektroniku a trip-hop s prvkami funku, swingu, soulu a jazzu čo tvorí kontrast old-schoolového feelingu a moderného zvuku. Na svojom konte má okrem singlov a remixov so zahraničnými a domácimi interprétmi  albumy United Gravity (2018) label: VinilDigital (DE) a Back to the Future (2014), label: ajlavmjuzik (SK).
–> SOUNDCLOUD

VKTRD: VKTRD je dj – producent z Trnavy. V setoch spája 808 a.k.a. osemstoosmičkový ohňostroj s euforickými trap prvkami na jednej strane a hlboký bass z Londýna okorenený R&B kúskami na druhej strane. Turntablism prechádzajúci do live-actu, ale tiež chill-outový hip hopový vysoko návykový soul. Poprvýkrát sa predstaví v rámci Urban Marketu aj publiku v Bratislave.
–> SOUNDCLOUD