23. 11. 2014

Petijee

Beat-maker z Prešova žijúci a tvoriaci v Bratislave, sólový producent aj tímový hráč, ktorého tvorivé počiny vychádzajú na labeloch Humble Grooves aj ajlávmjuzik.

Sólový producent Petijee vydáva svoje beat-makerské počiny pod krídlami projektu Hubmle Grooves. Na svojom konte má viacero singlových releasov – Time, Killing Time Drinkin Wine, či nostalgiou dýchajúcu Hravosť.

Ako väčšina beat-makerov, aj Petijee má svojho dvorného rappera (alebo je to naopak? :), ktorým je Eremen. Z ich spoločného tvorenia vzišiel album Únikový východ, ktorý v júni 2014 vydal label ajlávmjuzik. Chalani nelenili a dvanásť trackov ozdobili rovno dvanástimi hosťami, medzi ktorými nájdete mená ako Lyrik, BoyWonder, Seizo, či Tina Knapé. Digitálna verzia albumu je navyše obohatená aj o inštrumentálne prevedenia všetkých pôvodných skladieb.

Pohnime sa však v časopriestore ďalej, Petijeemu prednedávnom – 20. novembra – vyšiel pod hlavičkou Humble Grooves ďalší počin, a tým je EP T.O.F. Nájdete na ňom päticu trackov, medzi ktorými sa nachádza už známa Hravosť, ale aj spoločný počin s Biomatom s názvom Cink.

Petijee sa na Urban Market Friday Night predstaví v spoločnom B2B sete s Renkom, o ktorom si povieme niečo viac nabudúce.

Petijee – T.O.F.
Eremen & Petijee – Únikový Východ