13. 05. 2018

Poďte s nami skúšať, trošku sa zašpiniť alebo si niečo pekné vyrobiť na našich workshopoch.

Je už našou obľúbenou tradíciou mať na Urban Markete workshopy, kde si návštevníci budú môcť vyskúšať rôzne techniky, niečo zničiť, trošku sa zašpiniť a najmä, vyrobiť si niečo z “odpadu”, ktorý neskôr získa nový a krajší život.

Téma upcyklovania, recyklovania, prerábania na nás už naozaj kričí každý deň. A ako sa vraví “pre niekoho odpad, pre iného poklad”. Aj počas tejto edície si budete môcť vytvoriť z odpadu kvetináč a získať do neho darček od mladej autorky Mye Javorkovej.

Tešíme sa, že farby prinesú organizátorky Fest Anče a okrem nich privedú aj Mareka Cinu, ktorý účastníkov naučí jednu z najstarších tlačiarenských techník.

Z Českej republiky budeme mať až dva upcyklačné workshopy. Znovu k nám totiž prichádza Ľubka Skalská, ktorá je Slovenka, ale žije a tvorí v Čechách, kde ľudí učí recyklovať módu a osviežuje im aj šatník. Nám ukáže, ako dať koži nový a krajší život.

Druhou autorkou je Lucie Poubová, ktorá návštevníkom pomôže vyrobiť tašku z papierových obalov, ktorá môže pokojne aj zmoknúť.

Pozor! Každého workshopu sa môže zúčastniť iba obmedzený počet ľudí, preto odporúčame sa vopred registrovať tu: REGISTRÁCIA.


Vyrob si jedinečnú tašku s Relu
Hľadáte originálnu kabelku, ktorá je priateľská k životnému prostrediu? Vznikla z odpadov a pritom oslní a možno aj trochu šokuje každého, koho stretnete? Relu taška spĺňa práve tieto požiadavky.

Na Urban Markete si ju môžete vyrobiť podľa vlastného gusta, sebe na mieru a vo veľkosti, aká vám vyhovuje. Už sa nemusíte prispôsobovať. Relu taška vznikne z pevných papierových vriec od potravín a lán. Taška má nosnosť 8kg.
Nemusíte sa báť, v daždi sa naozaj nerozpustí, nie je to žiadna krehotinka. Je vhodná aj pre vegánov alebo ženy, ktoré nie sú až takými veľkými fanúšičkami kabeliek.
Technológiu výroby zvládne naozaj každý.

Tento workshop je platený a je potrebné si svoje miesto rezervovať vopred. Cena workshopu zahŕňa:
– všetok materiál potrebný na tvorenie, ale aj odporúčania, kde ho získať pre výrobu ďalších tašiek
– širokú paletu farieb a veľké množstvo šablón či asistenciu pri výrobe vlastnej šablóny
– know-how ako na to (autorka Lucia Poubová vám predá svoje skúsenosti z výroby a tiež vás inšpiruje k ďalším možnostiam spracovávania odpadu)
– rady a tipy k životnému štýlu ZERO waste
– ďalšie vrece na domáce tvorenie
– odnesiete si svoju vlastnú originálnu tašku

Cena workshopu: 45€

Miesto konania workshopu je na mieste bývalého bufetu fakulty.
Prihlásiť sa môžete prostredníctvom tohto formulára: REGISTRÁCIA

Čas konania workshopu:
sobota: 13:00 – 16:00
nedeľa: 13:00 – 16:00
Kapacita workshopu je obmedzená na 6 osôb/workshop

Upcyklovaný kožený workshop s Ľubicou Skalskou
Koža je krásny, kvalitný a pre autorku vzácny materiál. Doba, kedy boli v móde oversized kožené bundy alebo kabátiky sa relatívne nedávno minula. A tak v second handoch často objavíte takmer nové kúsky. Čo ale s nimi, keď vyzerajú prinajmenšom extravagantne?

Na tomto workshope dáte koži ďalší život. S minimálnym úsilím si vyrobíte prakticky nezničiteľné púzdra a drobnosti, ktoré môžete s čistým svedomím používať ďalej.

Kurz je určený pre malých aj veľkých začiatočníkov alebo milovníkov upcyklovanej módy.

Počas workshopu si budete môcť vyrobiť obal na mobil, okuliare alebo menšie predmety, záložku do knihy, mini taštičku alebo šperk na krku.

Miesto konania workshopu je na mieste bývalého bufetu fakulty.
Prihlásiť sa môžete prostredníctvom tohto formulára: REGISTRÁCIA

Čas konania workshopu:
sobota: 16:00 – 18:00
nedeľa: 16:00 – 18:00

Výroba kvetináčov z odpadového dreva s Woodbug
Mya Javorková pracuje s drevom, z ktorého vytvára a pretvára rôzne úžitkové a aj výtvarné objekty či šperky. Vďaka jej talentu a šikovnosti sa naučíte spracovať odpadové drevo alebo si skrátka vyrobiť kvetináč do domácnosti. Počas výroby sa naučíte, že môžete použiť aj iný odpadový materiál, ako produkty povrchovo upraviť alebo ozdobiť finálny kvetináč vypaľovaním do dreva.
Každý zúčastnený dostane aj malý darček v podobe bylinky, vhodnej na zasadenie do novovytvoreného kvetináča.

Workshop nie je vhodný pre deti. Zúčastniť sa ho môžu úplný začiatočníci alebo tí, ktorí sa chcú naučiť niečo nové.

Miesto konania workshopu je na mieste bývalého bufetu fakulty.
Prihlásiť sa môžete prostredníctvom tohto formulára: REGISTRÁCIA

Čas konania workshopu:
sobota: 15:00 – 17:00
nedeľa: 11:00 – 13:00
Kapacita workshopu je obmedzená na 6 osôb/workshop

Fest Anča tlačovka
Na to, aby ste sa dozvedeli o tomto krásnom festivale, potrebujeme propagandu! Organizátori festivalu pre vás pripravili workshop najstaršej tlačiarenskej techniky pod lektorským vedením Mareka Cinu. Príďte zažiť “tlač z výšky” a vytvoriť si vlastnú grafiku, ktorú si môžete odniesť domov. Workshop je pripravený v spolupráci s Workshops—Lectures.

Workshop je vhodný pre deti, ale aj dospelých. Taktiež pre ľudí, ktorí majú radi humor Mareka Cinu a farby.

Okrem toho sa môžete zúčastniť popri workshope aj sprievodného nelektorovaného workshopu:

Vyfarbi si Anču!
V obraze je sila a preto našich najmenších návštevníkov podporujeme, aby si svet vymaľovali podľa seba. Na Urban Markete budú mať možnosť zoznámiť sa so spotom Fest Anča 2018, ktorý sme pre nich zbavili farieb a vyrobili z neho omaľovánky.

Miesto konania workshopu je na mieste bývalého bufetu fakulty.
Prihlásiť sa môžete prostredníctvom tohto formulára: REGISTRÁCIA

Čas konania workshopu:
sobota: 11:00 – 13:00