03. 08. 2016

Pre koho robia firmy zadarmo?

Niektoré firmy sa rozhodli, že časť svojej práce a produktov venujú zadarmo neziskovým aktivitám, umelcom alebo komunite. Prečo to robia a čo z toho majú? Ako sa rozhodujú, komu pomôžu bez nároku na odmenu? Koľko bezplatnej práce si môžu dovoliť? Je to pre nich zákazka ako každá iná? S Richardom Čermákom z WebSupportu, Martinou Slovákovou z Cukru a Jakubom Ptačinom zo Studio Echt sa bude rozprávať Mirka Gúčiková.

Hostia: Richard Čermák, Martina Slováková, Jakub Ptačin
Čas: 13.08. (sobota) / 15:00
Miesto: Urban Market 2016 (Summer Edition) na Grape Festival 2016

Richard Čermák (Brand & Content Manager of WebSupport)
Riadi brandovú časť WebSupportu, stará sa o sponzoringové aktivity a program FreeWeb. Zastrešuje komunikáciu firmy navonok a navrhuje obsahové stratégie. Je spojkou medzi fanúšikmi, médiami a firmou. Okrem iného je zakladateľom vydavateľstva Gergaz a členom hudobného projektu The Global Optimistic, s ktorým si zahral na najväčších festivaloch v strednej Európe ako Sziget, či Pohoda Festival. Bol jedným z participantov Red Bull Music Academy Bass Camp 2015.

Jakub Ptačin (Owner of Studio Echt)
Vyštudoval marketingovú komunikáciu a tento rok končí svoje doktorandské šúdium. Časopis Forbes ho pravidelne zaradzuje do rebríčku 30 pod 30 najtelentovanejších Slovákov. Venuje sa dizajnu a komunikácií. Medzi jeho klientov patria napríklad spoločnosti Adobe, Telekom, Sygic, Denník N, Finstat, O2 a mnohé ďalšie. Založil second-hand Nosene či spolu s Milk studiom svetovú konferenciu o dizajne By Design Conference. V spolupráci so SME a O2 hľadal férových slovenských podnikateľov v dvoch sériách online seriálu. Občasne vystupuje aj ako stand-up komik. Je jedným z iniciátorov výzvy Slovensko.Digital.

Martina Slováková (Head & Heart of Cukru)
Vyštudovaná multimediálna výtvarníčka a trnavská lokálpatriotka, pre ktorú je práca tvorbou a tvorba názorom na svet. Nakrúcala videá pre Rádio_FM, vytvorila niekoľko videoklipov pre Puding pani Elvisovej, Billy Barman, kampaň prvého „hipsterského primátora na Slovensku“ – Petra Bročku, ale aj televízne dokumenty či reklamy. Jej bakalárskou prácou v roku 2011 bol nadčasový projekt Slovenský národný remix. Dopyt po jej tvorbe rástol, a tak v roku 2012 založila vlastnú značku Cukru. Naučila sa stavať ešte väčšie projekty, viesť tím aj firmu.

Moderuje: Mirka Gúčiková (spolupracovníčka týždenníka .týždeň)