FEDRIGONI

Odvtedy ako Guiseppe Fedrigoni začal v roku 1717 vyrábať papiere sa z mena Fedrigoni stal najväčší výrobca papiera v Taliansku. Tradícia a skúsenosti s výrobou papiera však siahajú až do roku 1262, kedy sa začal vyrábať papier Fabriano, ktorý je tiež súčasťou Fedrigoni Group.

Rozmanitosť týchto papierov prináša jednu z najširších ponúk na trhu. Sortiment s viac ako 3.000 položkami je prevažne zameraný na vysokokvalitné kreatívne papiere, knižné papiere či papiere na rôzne obalové riešenia. Všetky tieto papiere sú FSC@ certifikované a  sú vyrábané zo surovín pochádzajúcich z kontrolovaného a obnoviteľného lesného hospodárstva. V ponuke je viacero kolekcií recyklovaných papierov ale tiež obálky, samolepiace a etiketové papiere. Farebná škála s vyše 250 farbami, rôzne povrchové úpravy a špeciálne papiere ponúkajú široké možnosti využitia pre rôzne techniky potlače. 

Fedrigoni je jedným z prvých výrobcov papiera v Európe, ktorý povýšil ochranu životného prostredia na nástroj svojho strategického riadenia. Investície do tejto oblasti majú rovnakú hodnotu ako investície do inovácií produktov a do správy. Všetky suroviny a výrobné procesy sú vyberané s ohľadom na ich vplyv na životné prostredie. Fedrigoni papiere sú dostupné už aj od jedného hárku formou nákupu priamo u výrobcu cez miestnych predajcov Fedrigoni. 

FACEBOOK