Fusakle

Fusakle nie sú ponožky! Fusakle sú pojem!

Na začiatku bola myšlienka pomôcť ľuďom otvoriť svoju myseľ, rozšíriť svoje obzory, prestať sa báť neznámeho a nového, dodať im odvahu, ale najmä šíriť radosť.

Aj taký malý detail, ako ponožka, vie vyčarovať úsmev a rozveseliť okolie, môžeme ňou ukázať svoju náladu, príslušnosť alebo čo máme radi. Keď chceme, tak ju ukážeme, keď nie, tak ostane skrytá ako náš osobný talizman. Malá, každodenná a taká jednoduchá vec môže zrazu niesť nejakú správu, posolstvo. Stačí to urobiť trochu inak.

A my to robíme od začiatku inak – otvorene, poctivo a doma. V minulosti bol na ČeskoSlovensku silný textilný priemysel a stále tu sú majstri, ktorí svoje remeslo ovládajú. Stačilo spojiť to dobré z minulosti, s novým a moderným zo súčasnosti, pridať myšlienku a cieľ a vznikol náš čisto domáci projekt – Fusakle.

Aj vďaka tebe sa nám spoločne darí napĺňať posolstvo Fusakiel

Fusakle sa narodili v Banskej Štiavnici a postupom času sa nám podarilo rozšíriť výrobu do ďalších miest na Slovensku v Čechách a dať tak prácu stále ďaľším a ďaĺším šikovným rukám

Snažíme sa nadväzovať na naše tradície a transformovať ich do modernej podoby tak, aby sme nezabúdali, odkiaľ pochádzame a kto vlastne sme

Fusakle majú hlavne šíriť radosť, preto sú farebné, vtipné, veselé a preto s nami nikdy nie je #ziadnanuda

• deti sú naša budúcnosť a preto veľa pracujeme práve s mládežou. Podporujeme ich kreativitu, snažíme sa pomáhať pri vyučovaní praktickými príkladmi z nášho fungovania a hlavne dávame priestor na sebarealizáciu

• Pomáhame znevýhodneným a upozorňujeme na slabších, pretože každý má právo na normálny život. Nerozlišujeme malicherné rozdiely, všetci sme ľudia a všetci máme rovnaké právo žiť.

Pozorne počúvame spätnú väzbu a vďaka tomu sa nám podarilo vytvoriť úžasný vzájomný dialóg a vieme tak v priebehu krátkej chvíle reagovať na všetky podnety. Navzájom sa tak formujeme, usmerňujeme, vyvíjame, čo pre nás znamená dokonalé naplnenie našej myšlienky.

WEB