Mylo

„Ahojte, volám sa Barb a som Mylo (mydlá, krémy, oleje na tvár, oleje na bradu a kozmetika pre psíkov).

Mydlá som začala vyrábať v roku 2013, keď mi moja kamarátka darovala knihu o výrobe mydiel postupom, ako to robievali ešte naše staré mamy. Táto kniha ma tak uchvátila, že som si sama začala vyrábať nielen mydlá, ale neskôr aj všetku kozmetiku. Postupne som zistila, že mi pomáha viac ako hociktorá iná kúpená v lekárni. Predtým som zvykla doma mávať slušnú zásobu všetkých možných prípravkov na pleť a telo, ale časom som pochopila, že pleti stačí málo, aby vyzerala zdravo. V tomto procese vytvárania ideálnej starostlivosti o pokožku som sa úplne našla. Uspokojuje moje kreatívne potreby, čo mi predošlá práca nevedela poskytnúť.

Moja vášeň pre vymýšľanie a miešanie nových produktov ma posunula až k otvoreniu „handmade“ obchodu, ktorý by som rada priniesla na Urban Market.

Každý jeden výrobok je do detailu premyslený. Na začiatku vytvorím receptúru, ktorú testujem, až kým nie je úplne dokonalá. Potom navrhnem a ručne vytvorím obal s ohľadom na ekológiu. Dôraz kladiem na celkový dojem z produktu, mal by vedieť očariť a byť pôžitkom pre zmysly.“ – Mylo

Kozmetika je certifikovaná, dermatologicky testovaná. Výrobky pre psíkov sú schválené štátnou veterinárnou kontrolou. 99% prírodných ingrediencií je rastlinného pôvodu. Obaly sú zo skla alebo z recyklovaného papiera.

Mylo kozmetika je bez:
– palmového oleja
– alkoholu
– syntetických a umelých látok (farbív, konzervantov, parfémov)
– parafínu a vazelíny
– živočíšnych tukov

www.sashe.sk/mylo

kategória: doplnky