Petit Lulu

Značka Petit Lulu bola založená v roku 2012 mamičkou, ktorá cítila nedostatok kvalitných látkových plienok na českom trhu. Po pochválení sa plienkami, ktoré ušila svojmu synovi, na sociálnych sieťach sa jej začali ozývať iné mamičky a tak kvôli rastúcemu záujmu jej manžel opustil svoje zamestnanie a vrhli všetku svoju energiu do šitia látkových plienok. V Jablonci nad Nisou ručne šité látkové plienky sú vysoko kvalitné a prepracované v každom detaile.

Materiály
Látková plienka sa skladá zo savého jadra a vonkajšej nepremokavej, ale priedušnej vrstvy. Materiály, z ktorých sú šité látkové plienky Petit Lulu majú certifikát Global Organic Textile Standard. Plienky sú z prírodných materiálov vhodných už pre najmenšie detičky od narodenia. Bambus je prirodzene antibakteriálny, nedráždi ani tú najcitlivejšiu pokožku a neprispieva k tvorbe zaparenín.

Zdravie
Je vedecky dokázané, že v jednorazovej plienke je vyššia teplota ako v oblečení alebo v látkovej plienke, čo nevplýva priaznivo na vývoj pohlavných orgánov chlapcov i dievčatiek. Keďže nepriedušné jednorazové plienky svojou nadmernou absorbčnou schopnosťou zvádzajú k menšej frekvencii prebaľovania ako látkové plienky, nedostatočne odvetrané prostredie vytvára podmienky a zvyšuje riziko množenia baktérií. Štúdia z roku 2010 poukázala na to, že dievčatám, ktoré boli prebaľované do vysoko absorbčných plienok hrozí vyššie riziko vzniku infekcie dolných močových ciest ako tým, ktoré nosia plienky bavlnené alebo klasické jednorazové s celulózou. (A. Fahimzad, Diaper Type as a Risk Factor in Urinary Tract Infection of Children, Iranian Journal of Pediatrics, 2010).

Odúčanie
Deti balené do látkových plienok sa vo všeobecnosti skôr naučia na nočník. Pre deti ktoré sa od nočníka odúčajú máme špeciálnu „minimálnu plienku“, za ktorú Petit Lulu dostalo ocenenie na veľtrhu For Babies 2013 v Prahe.

EKO
Látkové plienky sú priateľské k životnému prostrediu. Dieťa používajúce jednorazové plienky vyprodukuje za plienkové obdobie približne tonu odpadu, ktorého 75 % tvorí moč a stolica a 25 % predstavujú plasty, papier a chemické zložky, ktoré potrebujú až 500 rokov, aby sa plne rozložili. Materiály, z ktorých sa vyrábajú látkové plienky Petit Lulu sú nositeľom certifikátu Global Organic Textile Standard.

Udržateľnosť
Súčasná úroveň konzumu spoločnosti trvalú udržateľnosť neuľahčuje. My v Petit Lulu veríme, že predpokladom trvalej udržateľnosti je minimalizácia nadbytku v akomkoľvek smere, vrátane odstránenia zbytočného „plytvania“ jednorazovými plienkami.

Recyklovanie
Látková plienka sa dá používať znova a znova a znova. Pri správnej starostlivosti výborne poslúži i ďalším súrodencom. 

Starostlivosť
Bez obáv! Dnešné látkové plienky sa perú na 60-ke, nežehlia sa a môžu aj do sušičky. Neželané hovienko zadrží celulózová separačná plienka špeciálne vyvinutá na riedku detskú stolicu.

Petit Lulu