pjbijou

Tvorím pre ženy, ktoré chcú byť štýlové každý deň, nie iba pri slávnostných príležitostiach. Mojim cieľom je, aby moje zákazníčky našli šperk, ktorým vyjadrujú svoju individualitu. Aby našli sami seba sformulované v náušniciach, náhrdelníkoch, prsteňoch, náramkov. Aby našli kúsok univerza, čo je  veľmi silno spojené ich osobnosťou. 

Umelecké štúdium som ukončila ako grafik, ale vzťah k výrobe šperkom má hlbšie korene. Pamätám, že v škole aj počas vyučovacích hodín sme vyrábali náramky kamarátstva – šnúrky sme mali prišpendlíkované k rifliam. A korálkovaním som začínala počas mojich štúdií a mohlo sa začať veľké dobrodružstvo. Vyskúšala som viaceré techniky, rôznorodé materiály. Pomaličky sa vyvíjala moja značka PJBIJOU s rozpoznateľným rukopisom. 

Moje doplnky charakterizuje minimalistický dizajn, čo vyplíva a úzko prepája mojim grafickým myslením. Kruh, ktorý je najdokonalejší tvar v celom makrokozmose používam pri každom kúsku mojej kolekcie. Symbolizuje večnosť, dokonalosť, je metaforou nekonečnosti a harmónie. Je veľmi silný, spája energiu Slnka aj Mesiaca.

Šperky značky PJBIJOU osviežujú striktný business look, dávajú šmrnc k ležérnym outfitom počas víkendových potuliek, zároveň sú vhodné aj k slávnostému oblečeniu. Obľúbené sú práve vďaka tejto variabilite a sú veľmi ľahké a pohodlné počas nosenia. S týmto zdôrazňujem myšlienku Slow Fashion – stačí vlastniť menej doplnkov.

FACEBOOK