Pulaumi

Sme dve mladé baby, Slovenka Miša a Talianka Ila, ktoré spája spoločná vášeň pre surf, umenie a cestovanie. Spoznali sme sa na Fuerteventure, na ostrove, ktorý nám obom zmenil život od základov. Všetko začalo, keď sme sa rozhodli otvoriť spoločný malý shop (November 2013) – každá z nás mala svoj vlastný projekt a zdieľali sme len spoločné priestory. Postupne sa vybudovalo silné priateľstvo a začala sa budovať spoločná nezávislá surfová značka PULAUMI (význam: PULAU znamená ostrov v Indonéštine, čo predstavuje Fuerteventuru; MI sú naše iniciály – Miša a Ila; pripadne aj hra so slovíčkami MI v Španielčine znamená “Môj” – “Môj ostrov”). Prvé veci z našej kolekcie sme predstavili v našom obchode v decembri 2014. Ila je vyštudovaná módna dizajnérka, s praxou v Číne a Austrálii, Miša vyštudovala ekonomiku; teda každá zástava svoje miesto pri tvorbe značky. Momentálne pracujeme len s materiálom, ktorý patrí do skupiny FAIR WEAR FOUNDATION– teda zaručuje etické normy pre pracovníkov (vylučuje prácu detí, zaručuje pracovné hodiny podla noriem danej krajiny, korektné pracovné prostredie, finančné ohodnotenie, atď.). Pracujeme s vysoko kvalitnými materiálmi; rozdiel od klasiky je cítiť na dotyk. Mnohé veci sú zo 100% organickej bavlny. Všetky dizajny sú 100% naše (ilustrácie sú ručne kreslené), ako aj nášivky, labels atď. Kedže sme nedávno začali, v ponuke sú zatiaľ dámske a pánske tričká a tielka, mikiny, košele, šiltovky, ručne štrikované čiapky, tašky a detské baby veci – brindáky a dupačky.

Spolupracujeme s miestnym shaperom surfov – takže máme na konte aj niekoľko surferov (dizajny + návrhy našich shapov), ktoré nesú naše logo. Našim najväčším planom/snom momentálne je priniesť ľudom naše vlastne strihy. Je to v procese riešenia.

Naše ciele sú robiť veci, ktoré nás bavia a napĺňajú, vidieť stále viac a viac úsmevov na tvárach spokojných zakazovania, lebo to je ta naj odmena. So značkou prinášať ľudom aj náš životný štýl, ukázať, že sa dá isť si za svojim snom, žiť podla svojich predstav, len sa netreba báť, riskovať. Nech je z našich vecí cítiť pohoda a radosť, ako je to pri ich tvorbe. Jednoducho a pre všetkých: „TAKE YOUR SEA TIME“ s Pulaumi (slogan Pulaumi)

Pulaumi