Ravenala Design

Ravenala Design so sídlom v Abidjane na Pobreží slonoviny (Côte d´Ivoire) začala tvoriť v marci 2017. Názov  „Ravenala“ pochádza od odborného názvu Stromu cestovateľov – miestneho palmovitého stromu pôvodom z Madagaskaru, a pretože zakladateľka značky Simona je večný nomád, asociácia je tu jasná. Do západnej Afriky sa presťahovala v januári 2016 a po krátkom rozhliadnutí sa začala tvoriť.

Značka sa sústreďuje na výrobu sandálov, šľapiek, vakov (gymbags) a tašiek (tote bags). Každý kúsok je vyrobený z lokálnych materiálov, ktoré sú v krajine k dispozícii a na výrobe sa podieľajú miestni obuvníci a krajčíri. Keďže všetko je vyrábané ručne, s vysokými nárokmi na detaily, výrobný proces je často zdĺhavý. Takisto je potrebného mnoho času na vyhľadávanie vhodných materiálov, ktoré musia byť kvalitné, trvácne, čím je dosiahnutá vysoká nadčasovosť výrobkov.

Všetky sandále, vaky a tašky vychádzajú iba v limitovaných edíciách, nakoľko dostupnosť materiálov je veľmi obmedzená. Aj to je jeden z dôvodov, prečo nemožno nájsť dva identické kúsky.

Ravenala Design