Things by E.

Eliška Nováková vyrába pod značkou Things by E. originálne šperky, ktorých výrobe sa venuje už 15 rokov . Najnovšia kolekcia s menom Treasures sú prstene zo živice, v ktorých sú zaliat vločky striebra, 22 karátového plátkového žltého alebo ružové zlata. Kolekce Treasures vznikla vlastne náhodou – keď designérka asistovala pri reštaurování sôch, vznikal “odpad” – vločky drahých kovů, ktoré využila do prvých vyrobených prsteňov. Kolekcie sa postupne rozrástli aj o náramky, náhrdelníky a najnovšie i náušnice.

Šperky Treasures sú malé poklady, ktoré v sebe snúbia dve línie – použitie luxusného drahého kovu a nekonvenčného materiálu. Každý kúsok je originál vyrobený iba v obmedzenom počte s rôznym rozmiestnením plátkov, ktoré tvoria zakaždým iný obrazec. Šperky sa vyrábajú odlieváním do špeciálnej formy, následne sa ručne brúsia, leštia a leptajú. Živica Ecopoxy, z ktorej sú šperky vyrobené je ekologická s potravinárskym atestom, vyrobená z udržiteľných prírodných zdrojov.

Eliška Nováková študovala priemyselný design a teraz študuje na UMPRUM pod vedením Evy Eisler šperk v ateliéru umeleckého šperku K.O.V.